Filmy 8K nie są już obce Xiaomi – tym razem bez kompromisów

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-09-26

Oprócz zaprezentowania Mi 9 Pro 5G i Mi MIX Alpha Xiaomi ujawniło również nową wersję swojego oprogramowania dla systemu Android, MIUI 11. Główną atrakcją aktualizacji jest nowy wygląd. Warto jednak się bliżej przyjrzeć zaktualizowanej aplikacji aparatu fotograficznego. Portal XDA zaczął analizować jej kod. Znalazł w nim wiele interesujących rzeczy.

Xiaomi 8K 30 FPS

Xiaomi 8K 30 FPS
W kodzie programu znaleźli dowody w klasach związanych z konfigurowaniem jakości wideo, które ujawniają, że rozdzielczość wyjściowa tego nowego profilu wynosi 7680×4320, czyli 8K. Zauważyli również nowe zasoby dla trybu nagrywania. Logo [email protected] obok logo Mi w wyróżnionym obrazie pokazanym w nagłówku strony zostało faktycznie wyjęte bezpośrednio z najnowszej aplikacji MIUI Camera. W związku z tym możemy stwierdzić, że Xiaomi pracuje nad dodaniem tego profilu nagrywania wideo w przyszłości.

Zobacz też: Chińscy producenci ujednolicają powiadomienia push na Androidzie

Pojawia się więc pytanie: jaki telefon Xiaomi będzie miał włączoną tę funkcję? XDA już na starcie wyeliminowało możliwość, że jest to tryb pracy aparatu na nowym Mi MIX Alpha. Argumentują to tym, że nie było żadnej wzmianki na ten temat tego urządzenia, a jest to raczej coś, czym można się chwalić. Dodatkowo taka rozdzielczość wykracza poza specyfikacje techniczne dostarczone przez Samsunga. Przetwornik aparatu Samsung 108MP Bright HMX jest w stanie nagrywać obraz z rozdzielczością do 6K przy 30fps. Żaden inny telefon Xiaomi nie obsługuje nagrywania filmów w tej jakości, więc na pewno zadebiutuje na nowym urządzeniu. Nie będzie to jednak pierwszy smartfon z obsługą nagrywania w 8K. Oferuje to już Nubia Z20. Jednak w przypadku smartfona ZTE jest to tylko ciekawostka, ponieważ nagrywa on w zaledwie 15 klatkach na sekundę.

Źródło: XDA


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x