Samsung Galaxy Tab TouchWiz 4.0
Bezpośrednio przed rynkowym debiutem Samsunga Galaxy Tab 10.1 powstało spore zamieszanie związane z interfejsem TouchWiz. Okazało się, że koreański producent potrzebował więcej czasu na przygotowanie nakładki TouchWiz dla swojego tabletu.

Samsung, podobnie jak wielu innych producentów smartfonów z Androidem, posiada własną nakładkę graficzną, która zmienia standardowy wygląd systemu. Większość użytkowników oczekiwała, że po uruchomieniu swojego nowego Galaxy Taba 10.1 ich oczom ukaże się TouchWiz. Samsung nie zdążył przygotować swojej nakładki dla najnowszej wersji Honeycomb.

Osoby, które nie przepadają za wyglądem TouchWiza były bardzo zadowolone, że mają do czynienia z „czystym” systemem Honeycomb 3.1, bez modyfikacji wprowadzonych przez Samsunga. Producent postanowił jednak, że udostępni specjalną aktualizację, która po zaakceptowaniu przez użytkownika zainstaluje w systemie nakładę na interfejs.

Aktualizacja Samsunga wniesie przy okazji kilka dodatkowych nowości – jedną z nich będzie Swype w wersji dedykowanej dla tabletów. Poza tym nie mogło zabraknąć usługi Samsung Hubs, mobilnego drukowania i kilku dodatkowych funkcji, stworzonych z myślą o firmach, w których Galaxy Tab 10.1 jest wykorzystywany do pracy.

źródło: AndroidCommunity

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula