Gdzie obejrzeć mecz Polska-Słowenia? Już dziś, o godzinie 20:30 polscy sportowcy zagrają w półfinale Mistrzostw Europy, mierząc się ze Słowenią. Zachęcamy do kibicowania naszym siatkarzom, bez względu na to, gdzie jesteście!

Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej: Półfinał Polska-Słowenia

Mistrzostwa Europy Polska

Dziś wszyscy będziemy biało-czerwoni! Polska ostatni raz po Mistrzostwo Europy sięgnęła w tej dyscyplinie w 2009 roku. Dokładnie dekadę temu po raz pierwszy zdobyliśmy złoto Mistrzostw Europy. Wcześniej parokrotnie zdobywaliśmy srebro (pięć razy z rzędu w latach 1975-1983) oraz dwukrotnie brąz (1967 i 2011). Od ośmiu lat jednak polskim siatkarzom, pomimo innych sukcesów (złoto Mistrzostw Świata 2014), europejska siatkówka… nie podchodzi. W tym roku wszystko jednak wskazuje na to, że sytuacja się zmieni. Być może znowu staniemy na najwyższym podium?

Zobacz też: Jak oglądać mecze w telefonie live — za darmo

Eliminacje do fazy pucharowej Mistrzostw Europy w wykonaniu Polaków to czyste szaleństwo. W 1/8 finału polscy siatkarze rozgromili Hiszpanię 3:0 – ani razu nie pozwalając rywalom zdobyć powyżej 18 punktów. W meczu ćwierćfinałowym ich przeciwnikiem była reprezentacja Niemiec. Tutaj także polscy siatkarze wygrali 3:0, wygrywając kolejno do 19-stu, 21 i 18-stu. Wszystko wskazuje na to, że polska drużyna jest świetnie przygotowana do tych zawodów i możemy liczyć na finał.

W przypadku zwycięstwa, o złoto powalczymy z reprezentacją Serbii lub Francji. Zanim jednak to się stanie, musimy pokonać Słoweńców, grających u siebie (blisko 12 tys. kibiców na trybunach). Wydawać by się mogło, że reprezentacja Słowenii jest „do ogrania”, nie należy jednak zapominać, że ta drużyna wyeliminowała siatkarzy z Rosji. Czyli jednego z faworytów Mistrzostw — i odwiecznego rywala Polaków w siatkówce.

Gdzie obejrzeć mecz Polska-Słowenia? Transmisja na żywo w Telewizji i Internecie

gdzie obejrzeć mecz polska słowenia
23-09-2019 NED: EC Volleyball 2019 Poland – Germany, Apeldoorn 1/4 final EC Volleyball /

Prawa do transmisji meczów polskiej reprezentacji w piłkę siatkową posiada Telewizja Polsat. Jednak z uwagi na rangę wydarzenia, wszystkie mecze Polaków Mistrzostw Europy 2019 są dostępne w ramach tak zwanego „Otwartego kanału”. Telewizja Polska (TVP) wykupiła prawa do transmitowania meczów, dlatego też zmagania siatkarzy będzie można oglądać w telewizji:

  • TVP 1
  • TVP Sport
  • Polsat
  • SuperPolsat
  • Polsat Sport

Jednakże czym byłby nasz serwis informacyjny Android.com.pl bez podawania możliwych, legalnych transmisji w Internecie (często ważniejszych dla nas, technologicznych geeków). Jeżeli z różnych powodów tego wieczoru nie będziemy mieli dostępu do Telewizji, zachęcamy do oglądania meczu w Internecie oraz na smartfonach/tabletach:

  • SPORT.TVP.PL
  • Aplikacja TVP Sport (Android/iOS), zakładka „Transmisje”
  • Aplikacja WP Pilot (Android/iOS), kanał TVP 1 lub Polsat

Dlatego, jeżeli zastanawiacie się, gdzie obejrzeć mecz Polska-Słowenia, odpowiedź jest prosta: wszędzie. 😉 Wystarczy dowolne urządzenie z dostępem do Internetu… i do dzieła!

#KibicujemyNaszym!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jędrzej Markiewicz

Konferansjer, trener wystąpień publicznych, felietonista.Oby-niedługo magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UAM w Poznaniu.