Dzisiejsi asystenci głosowi nie służą tylko do tego, aby czegoś wyszukać, zapisać spotkanie, czy też włączyć światło. Ich możliwości są na tyle szerokie, że poniekąd ogranicza nas tylko wyobraźnia. W końcu zarówno Asystent Google, jak i Amazon Alexa obsługują zewnętrzne aplikacje głosowe. Oczywiście po wcześniejszej weryfikacji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby na przykład znaleźć pracę w McDonald’s. Właśnie z taką akcją marketingową rusza najpopularniejszy na świecie fast food.

Chcesz pracować w McDonald’s? Asystent Google i Alexa przychodzą z pomocą

McDonald’s Apply Thru to pierwsza na świecie, głosowa możliwość aplikowania do pracy. Firma postanowiła udostępnić swoją usługę na platformach Google i Amazona, więc odpowiednio zainteresowani mogą powiedzieć odpowiednio Ok, Google, talk to McDonald’s Apply Thru i Alexa, help me get a job at McDonald’s. Gigant fast foodów planuje w przyszłości lepiej dopracować komendę związaną z Asystentem Google, która nie brzmi najlepiej, co zresztą też jest powodem, że to właśnie Alexa jest na wszelkich materiałach promocyjnych. Jednak jak cały proces wygląda? Po wypowiedzeniu wspomnianego, magicznego zwrotu będziecie musieli odpowiedzieć na kilka, podstawowych pytań związanych z Waszą lokalizacją, zainteresowaniami i innymi, teoretycznie podstawowymi kwestiami. Na końcu otrzymujecie wiadomość z linkiem w celu potwierdzenia złożenia aplikacji.

Zobacz też: Jak ma się Apple Watch do smartwatchów z Wear OS?

O ile w Polsce coraz więcej firm decyduje się na udostępnienie możliwości rozmawiania z Asystentem Google (m.in. PZU, Media Expert), tak McDonald’s na razie skupia się na Stanach Zjednoczonych Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Irlandii, Włochach, Hiszpani i oczywiście Wielkiej Brytani. Niemniej zapowiedziano, że McDonald’s Apply Thru trafi też do innych państw w najbliższych miesiącach. Uważacie, że Polskę nie powinny omijać takie możliwości i komenda Porozmawiaj z McDonald’s stanie się popularna?

Źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.