asus padfone mini

 

Hybrydy to dosyć specyficzny rodzaj urządzeń, który w stosunku do tradycyjnych smartfonów i tabletów jest kroplą w oceanie. Niemniej jednak są to bardzo interesujące propozycje i w wielu przypadkach można je udoskonalać, a nawet zmieniać w inny typ urządzenia.

 

Idealnym przykładem powyższej teorii jest seria Padfone produkcji Asusa. Smartfon, który po zadokowaniu zmienia się w tablet to najlepiej oddające sens istnienia właśnie tej rodziny urządzeń. Do niedawna Tajwańczycy w swojej ofercie mieli tylko jedną odmianę Padfone’a, a dzisiaj jest już ich kilka – z „Mini” również. Jednak Asus najprawdopodobniej będzie chciał wrócić do jeszcze jednej modyfikacji omawianej hybrydy.

 

asus padfone klawiatura laptop

 

W Federalnej Komisji Łączności pojawił się produkt przypominający laptopa, ale wyraźnie da się zauważyć na plecach tego urządzenia stację dokującą dla smartfonu. Pewne jest więc, że Tajwańczycy chcą ponownie umożliwić zamianę smartfonu pośrednio w laptop, a dokładniej rzecz biorąc i zwracając uwagę na przekątną wyświetlacza to netbook. Zewnętrzna, pełnowymiarowa, fizyczna klawiatura ma komunikować się z urządzeniem za pomocą modułu Bluetooth. Dodatkowo z danych technicznych „Asus Mobile Dock Keyboard” możemy wyczytać pojemność akumulatora, która wynosi 450 mAh i ma służyć oczywiście dostarczaniu energii dla modułu Bluetooth i touchpada.

 

Asus nie jest producentem, który często organizuje przeróżne konferencja z prezentacjami urządzeń mobilnych toteż możemy spodziewać się niezbyt głośnego wprowadzenia na rynek powyższego dodatku dla urządzeń z serii Padfone.

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.