ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy Fold Lite bez 5G

Samsung Galaxy Fold 2 ma być znacznie tańszy od pierwowzoru

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Samsung już od dłuższego czasu interesuje się składanymi smartfonami. Kilka miesięcy temu wypuścił na rynek Galaxy Folda, który jednak okazał się porażką i szybko został wycofany celem poprawienia wadliwych elementów konstrukcji. Na początku września smartfon wrócił do sprzedaży – został wyraźnie udoskonalony. Mimo bardzo wysokiej ceny, pierwsza partia u koreańskich operatorów komórkowych wyprzedała się na pniu. Z kolei kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że popyt na Galaxy Fold jest tak wysoki, że ludzie są w stanie za niego zapłacić nawet cztery tysiące dolarów, i to z drugiej ręki. Niemniej jednak są to wyjątki, bo większość osób na Folda po prostu nie stać. Samsung doskonale o tym wie i wygląda na to, że szykuje jego tańszego następce przeznaczonego do globalnej sprzedaży.

Galaxy Fold 2 prawdopodobnie będzie zauważalnie tańszy

Samsung Galaxy Fold za 4000 USD

Galaxy Fold nie trafi na rynek globalny. Najprawdopodobniej zupełnie inaczej będzie wyglądać sprawa z jego następcą, którego Samsung już podobno szykuje. Co więcej, urządzenie to ma być zauważalnie tańsze od poprzednika, którego w Stanach Zjednoczonych wyceniono na 1980 dolarów, co przekłada się na ok. 7992 zł. O ile? Nie wiadomo, jednak z pewnością różnica będzie spora, bo Samsung chce dotrzeć do jak największej ilości osób.

Zobacz także: MIUI 11 oficjalnie. Oto nowości i lista smartfonów, które dostaną aktualizację

Galaxy Fold 2 (w ostateczności jego nazwa może brzmieć inaczej) nosi oznaczenie SM-F700F. Niestety z uwagi na fakt, że smartfon ma być tańszy od pierwowzoru, zostanie on nieco okrojony. Ma trafić na rynek tylko z 256 GB pamięci wbudowanej, jednak z pewnością nie będzie to jedyna różnica w stosunku do starszego brata – plotki sugerują także mniej RAM-u. Sprzęt zadebiutuje w większości zakątków świata już w przyszłym roku. Dokładna data jego premiery nie jest znana.

Źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy