Organizacja Android Unified Push Alliance ogłosiła, że otrzymała potwierdzenie postępów we wdrażaniu nowego standardu od firm takich jak Huawei Technologies Co., Ltd., Guangdong Opal Mobile Communications Co., Ltd., Shenzhen Wanpras Technology Co., Ltd. i Shenzhen Rui Er Mobile Communications Co., Ltd., które zakończyły prace rozwojowe zgodnie z najnowszą wersją standardu sojuszu T-UPA0002-2019 ujednoliconej specyfikacji warstwy interfejsu push. Oznacza to, że ujednolicona usługa push będzie wkrótce dostępna na smartfonach od Huawei, Honor, OPPO, OnePlus i Realme w Chinach.

Unified Push Alliance

Unified Push Alliance

Powiadomienia push są ważną funkcją na urządzeniach z systemem Android. Jednakże chińscy producenci smartfonów udostępniają własne, indywidualne systemy powiadamiania w swoich nakładkach. Powiadomienia typu push mogą mieć wpływ na wydajność urządzenia, ponieważ działają w tle. Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informatycznych Chin utworzyło Unified Push Alliance, aby rozwiązać ten problem poprzez ujednolicenie powiadomień na wszystkich urządzeniach z systemem Android. Oprócz firm wymienionych powyżej sojusz ma 74 członków, w tym między innymi Xiaomi, Qihoo 360, Alibaba i JD.com.

Zobacz też: Xiaomi Mi 9 Pro i Mi 9 Pro 5G oficjalnie. Najwyższa półka w najniższych cenach

Sojusz został utworzony w celu zapewnienia, że ujednolicone powiadomienia push pozwolą słuchawkom odbierać wiadomości bez wybudzania aplikacji. To poprawi doświadczenia użytkownika na urządzeniach z systemem Android. Nowy standard zużywa mniej pamięci, energii w trybie czuwania i danych. Nowy typ powiadomień będzie dostępny w nadchodzącej aktualizacji dla EMUI 10 od Huawei. OPPO zapewni wsparcie dla niego na ColorOS 3.0 i wyżej. Do 31 grudnia tego roku, firma ma udostępnić go dla 93 procent swoich urządzeń. Wszystkie urządzenia Realme otrzymają tę funkcję, a OnePlus 5 i wyżej wymienione telefony otrzymają wsparcie dla ujednoliconej usługi. Inne firmy, takie jak Xiaomi, Vivo i iQOO również wprowadzą ją w najbliższej przyszłości.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.