ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wildfire R70

HTC Wildfire w nowym wydaniu – wszystko zgodnie z planem

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

W zeszłym miesiącu firma HTC ożywiła linię produktów Wildfire w Indiach. Ogłosiła Wildfire X, telefon średniej klasy napędzany chipsetem Helio P22. Inne telefony Wildfire, takie jak Wildfire E i Wildfire E Plus były certyfikowane, ale tylko Wildfire X miał swoją premierę.

HTC Wildfire R70

Wildfire R70

Kilka dni temu tajlandzki NBTC certyfikował smartfon HTC o nazwie Wildfire R70. Ujawnił on, że telefon jest produkowany na Tajwanie przez HTC. Wymienia również Lava International Company Limited jako producenta. Wildfire X sprzedawane w Indiach może mieć symbol HTC.  Jednak technicznie nie jest to telefon HTC. Nazwa marki jest faktycznie licencjonowana na rzecz InOne Smart Technology, która jest właścicielem marki Lava. To samo odnosi się do nadchodzącego Wildfire R70. Będzie on oferowany wraz z marką HTC i zostanie umieszczony na stronie internetowej HTC. Jednak wszystkie te elementy stanowią część umowy z firmą InOne.

Zobacz też: Realme X2 przedstawiony – jest znacznie lepiej niż głosiły plotki

Specyfikacja Wildfire R70 jest obecnie nieznana, ale oczekujemy, że wkrótce pojawi się więcej szczegółów. Licencjonowanie nazwy marki nie jest nowością w branży mobilnej. Marka Nokia jest obecnie licencjonowana przez fińską firmę HMD Global Oy. Podobnie rzecz ma się z Motorolą licencjonowaną przez Lenovo i Alcatelem, który należy do TLC. Ten proceder jest stosowany od lat. Samo HTC było producentem dla wielu innych marek. Najlepszym przykładem jest Xpieria X1, czyli pierwszy smartfon z funkcjonującej do dziś linii Sony.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy