qualcomm snapdragon huawei honor hisilicon kirin

Qualcomm wznawia dostawy do Huaweia

Newsy

Wojna handlowa pomiędzy Chinami a Stanami Zjednoczonymi trwa w najlepsze. Jedną z największych jej ofiar jest Huawei, czyli chińska firma, która w ostatnim czasie ma naprawdę pod górkę. W wyniku nałożonych przez USA zakazów, gigant został zmuszony do wypuszczenia swojego nowego flagowca Mate 30 Pro bez aplikacji i usług Google. Na szczęście instalacja usług Google ze Sklepem Play na tym urządzeniu jest bajecznie prosta. Wracając jednak do tematu: Qualcomm wznowił dostawy komponentów do Huaweia, co z pewnością zrzuciło kamień z piersi tego drugiego.

Qualcomm zdecydował się wznowić dostawy do Huaweia

Qualcomm Wi-Fi 6

Choć Huawei jest w dużej mierze samowystarczalny, bo produkuje własne układy z serii HiSilicon Kirin, tak firma wciąż potrzebuje niektórych komponentów od amerykańskiego producenta. O wznowieniu współpracy pomiędzy gigantami poinformował Steve Morenkov, szef Qualcomma. Biorąc pod uwagę stosunki na linii Chiny – Stany Zjednoczone, jest to dość zaskakująca decyzja.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz także: MIUI 11 oficjalnie. Oto nowości i lista smartfonów, które dostaną aktualizację

Aby amerykańskie firmy mogły współpracować z Huaweiem, muszą uzyskać specjalną licencję. Co więcej, gdy już ją uzyskają, to mogą one sprzedawać tylko powszechnie dostępne komponenty, w których skład wchodzą m.in. mobilne układy. Niewykluczone, że taki ruch Qualcomma przekona także inne spółki do wznowienia współpracy z Huaweiem. Nie jest to oczywiście nic pewnego, jednak wydaje się wysoce prawdopodobne, bo w końcu w biznesie liczą się tylko pieniądze, których to Huawei ma naprawdę dużo.

Źródło: GSMArena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x