Wczorajszy dzień przyniósł nam prawdziwy wysyp premier Xiaomi. Firma pokazała nam Mi 9 Pro i Mi 9 Pro 5G, rewolucyjnego Mi Mix Alpha, a także pochwaliła nowym wydaniem swojej nakładki, MIUI 11. A skoro już przy MIUI 11 jesteśmy, to warto wspomnieć, że Xiaomi udostępniło przy okazji listę smartfonów, które załapią się na wyczekiwaną aktualizację. Próżno było na niej szukać Pocophone F1, jednak szef firmy wszystko wyjaśnił.

Pocophone F1 z ważną aktualizacją

pocophone f1

Aby uniknąć zamieszania, Alvin Tse, szef Pocophone Global, wyjaśnił na swoim profilu na Twitterze, dlaczego Pocophone F1 nie znalazł się na liście smartfonów, które dostaną MIUI 11. Otóż powód jest przewidywalny: dlatego, że wspomniana lista zawiera tylko urządzenia, które są sprzedawane w Chinach, a Pocophone F1 w tym kraju nie kupimy. Ponadto dodał, że ten model z pewnością załapie się na najnowsze wydanie nakładki Xiaomi. Nie da się ukryć, że było to niemal pewne i mało kto miał wątpliwości, że MIUI 11 ominie Pocophone F1, jednak fajnie mieć potwierdzenie.

Zobacz także: Spędziłem prawie miesiąc z najnowszym Macbookiem Pro. Oto, co mi się w nim podoba, a co nie

Kiedy to się stanie? Niestety nie wiadomo, jednak z uwagi na fakt, że Pocophone F1 to sprzęt z górnej półki, to raczej nie poczekamy już przesadnie długo. Gdybym miał strzelać, to postawiłbym jeszcze na ten rok. Jeśli chcesz się zapoznać listą zawierającą pozostałe urządzeniami, które załapią się na opisywaną aktualizację, to koniecznie odwiedź nasz wpis o nowościach w MIUI 11. Mamy tu jakichś posiadaczy Pocophone F1? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.