ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Opera Mini udostępnianie plików

Opera Mini dostała funkcję dzielenia się plikami offline

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Opera Mini jest jedną z najstarszych przeglądarek dostępnych dla urządzeń mobilnych. Wersja aplikacji na Androida może również blokować skrypty do wydobywania kryptowalut. Aby uczynić lekką przeglądarkę jeszcze bardziej interesującą, firma dodaje obsługę transferu plików w trybie offline.

Opera Mini udostępnianie plików

Opera Mini udostępnianie plików

Transfer plików w trybie offline nie jest nową funkcją w smartfonach z systemem Android. Istnieje kilka aplikacji dostępnych wyłącznie do tego celu. Z ponad 100 mln instalacji w Sklepie Play Opera Mini jest jedną z popularniejszych przeglądarek dostępnych dla systemu Android. Dlatego też dodawanie funkcji transferu plików offline, które Opera nazywa udostępnianiem plików, może się przydać jej użytkownikom, którzy nie będą musieli już instalować dedykowanych aplikacji.

Zobacz też: Windows 10 i świetne funkcje na horyzoncie. Jedna już dostępna!

Aby korzystać z transferu plików w trybie offline na Opera Mini, użytkownicy muszą przejść do funkcji udostępniania plików w ustawieniach. Następnie wystarczy dotknąć opcji Wyślij lub Odbierz w zależności od potrzeb. Jak w przypadku innych aplikacji do przesyłania plików w trybie offline, Opera Mini wygeneruje kod QR na urządzeniu nadawcy, który musi być zeskanowany przez urządzenie odbiorcze w celu nawiązania połączenia. Sama funkcja jest niezwykle użyteczna. Problem jednak tkwi w kwestii reklamy. Opera Mini nie kojarzy się nikomu z aplikacją do udostępniania plików. Nawet jej użytkownicy mogą nie mieć pojęcia o jej możliwościach. Dodatkowo nie jest tak popularna, jak przed laty. O ile dawniej była to pierwsza aplikacja, którą się instalowało po zakupie telefonu, tak teraz często trafia na listę zainstalowanych aplikacji z przyzwyczajenia.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy