Dryfujące JoyCony to jedyny, poważny problem, jaki trawi Nintendo Switch. W przypadku dużej wersji konsoli jest to niezwykle irytujące, jednak dzięki temu, że są one odpinane, to możemy korzystać z konsoli nawet kiedy te trafią do serwisu. Gorzej sprawa ma się ze Switchem Lite. Zaledwie kilka dni po tym, jak konsola trafiła do sprzedaży, co najmniej jeden użytkownik zgłosił dryfowanie joysticka na nowym urządzeniu.

Switch Lite Dryfujące JoyCony

Redditor TorteDeLimi zamieścił film pokazujący objawy driftu dżojstika. Zakładając, że nie jest to tylko wina złej kalibracji, może to być poważny problem dla Nintendo. W przypadku standardowego Switcha kontrolery są oddzielnym, łatwo wymienialnym komponentem. Switch Lite ma je ze sobą zintegrowane. To oznacza, że nie wystarczy prosta wymiana, a sama konsola musi trafić do serwisu. Dotarcie do mechanizmów joysticka wymaga niemalże całkowitego demontażu.

Zobacz też: Wygląd Oppo Reno Ace może niektórych rozczarować

Kanał YouTube Spawn Wave informuje, że Nintendo w Switch Lite używać tych samych joysticków, których używa do JoyCons. Bliższe przyjrzenie się mechanizmom ujawniło jednak inny numer części. Do tej pory Nintendo nie zajął się oficjalnie problemem w oryginalnych JoyConach, nawet w obliczu pozwu zbiorowego. Nic więc dziwnego, że firma milczy także na temat pojedynczego przypadku w Switchu Lite. Z drugiej strony, być może nie jest to nic więcej niż kwestia kalibracji w tym przypadku. Będziemy musieli poczekać i sprawdzić, czy więcej użytkowników zgłosi ten sam problem.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.