Switch Lite Dryfujące JoyCony

Switch Lite nie pozbył się największej bolączki starszego brata

Newsy

Dryfujące JoyCony to jedyny, poważny problem, jaki trawi Nintendo Switch. W przypadku dużej wersji konsoli jest to niezwykle irytujące, jednak dzięki temu, że są one odpinane, to możemy korzystać z konsoli nawet kiedy te trafią do serwisu. Gorzej sprawa ma się ze Switchem Lite. Zaledwie kilka dni po tym, jak konsola trafiła do sprzedaży, co najmniej jeden użytkownik zgłosił dryfowanie joysticka na nowym urządzeniu.

Switch Lite Dryfujące JoyCony

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Redditor TorteDeLimi zamieścił film pokazujący objawy driftu dżojstika. Zakładając, że nie jest to tylko wina złej kalibracji, może to być poważny problem dla Nintendo. W przypadku standardowego Switcha kontrolery są oddzielnym, łatwo wymienialnym komponentem. Switch Lite ma je ze sobą zintegrowane. To oznacza, że nie wystarczy prosta wymiana, a sama konsola musi trafić do serwisu. Dotarcie do mechanizmów joysticka wymaga niemalże całkowitego demontażu.

Zobacz też: Wygląd Oppo Reno Ace może niektórych rozczarować

Kanał YouTube Spawn Wave informuje, że Nintendo w Switch Lite używać tych samych joysticków, których używa do JoyCons. Bliższe przyjrzenie się mechanizmom ujawniło jednak inny numer części. Do tej pory Nintendo nie zajął się oficjalnie problemem w oryginalnych JoyConach, nawet w obliczu pozwu zbiorowego. Nic więc dziwnego, że firma milczy także na temat pojedynczego przypadku w Switchu Lite. Z drugiej strony, być może nie jest to nic więcej niż kwestia kalibracji w tym przypadku. Będziemy musieli poczekać i sprawdzić, czy więcej użytkowników zgłosi ten sam problem.

Źródło: TechSpot


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x