Tylko w garstce smartfonów tylna obudowa jest całkowicie płaska. W większości przypadków mamy do czynienia z dość znacząco wystającym elementem, którym jest moduł aparatu. Samsung znalazł sposób na rozwiązanie tego problemu bez powiększania obudowy. Dziś ogłosił ISOCELL Slim GH1.

Samsung ISOCELL Slim GH1

Samsung ISOCELL Slim GH1

Samsung twierdzi, że ISOCELL Slim GH1 został zaprojektowany z myślą o smartfonach bezramkowych. Dzięki swojemu niewielkiemu profilowi czujnik o rozdzielczości 43,7  Mpix umożliwi producentom projektowanie smuklejszych urządzeń. Małe elementy światłoczułe o rozmiarach 0,7 μm są podobno w stanie pochłaniać wystarczająco dużo światła. Aby uzyskać jasne i ostre obrazy dzięki ISOCELL Plus firmy Samsung. Wykorzystuje ona technologię izolacji pikseli w celu zminimalizowania szumów i strat optycznych. Natomiast w miejscach o słabym oświetleniu, czujnik wykorzystuje łączenie czterech pikseli w jedno. Według zapewnień producenta jest to równoważne czujnikowi obrazu 1,4 μm.

Mimo tych zapewnień wciąż może to budzić spore obawy. Małe rozmiary czujników powodują, że trafia do nich mniej światła. Nawet w dobrych warunkach oświetleniowych oznacza to, że trzeba korzystać z wyższego ISO lub dłuższego czasu naświetlania. Wyższe ISO oznacza więcej szumów, a dłuższy czas naświetlania zwiększa szanse na zrobienie lekko poruszonego zdjęcia. Łączenie pikseli wydaje się rozwiązywać ten problem. Jednak czy nie lepiej byłoby po prostu zrobić aparat o niższej rozdzielczości z większymi fotoelementami? Na to pytanie niestety nie znam odpowiedzi. Samsung ISOCELL Slim GH1 może nagrywać filmy w rozdzielczości 4K z prędkością 60 klatek na sekundę. Obsługuje on również EIS, PDAF, Super PD i HDR w czasie rzeczywistym, zapewniając odpowiednio szybką i dokładną automatyczną regulację ostrości obrazu. Producent twierdzi, że rozpocznie masową produkcję czujnika do końca roku. Dlatego też spodziewamy się, że pojawi się on w urządzeniach na początku 2020 roku.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.