Twitter zaktualizował swoją politykę dotyczącą oszustw finansowych. Na dziś użytkownicy nie mogą namawiać innych do wysyłania pieniędzy lub osobistych informacji finansowych. Wcześniej Twitter zajmował się przypadkami oszustw za pomocą narzędzia do zgłaszania spamu. Jednak dzisiejsze zmiany dokładnie określają, co jest zabronione i powinny ułatwić użytkownikom zgłaszanie naruszeń.

Twitter walczy z oszustwami

Według Twittera, użytkownicy nie mogą prowadzić fałszywego konta ani udawać osoby publicznej lub organizacji. Systemy rzucania monet, w których użytkownicy żądają niewielkiej kwoty w zamian za większą sumę, są zabronione, a systemy phishingu będą uznawane za naruszenie. Aby zgłosić przypadki oszustwa, użytkownicy mogą z rozwijanego menu wybrać opcję Zgłoś tweet, a następnie wybrać opcję To podejrzane lub spam i wybrać rodzaj naruszenia. Twitter może zablokować konta, które są naruszeniem i wymagają więcej informacji lub zablokować je całkowicie. Może również ostrzegać użytkowników o potencjalnie niebezpiecznych linkach i usuwać określone tweety.

Zobacz też: Jak zainstalować usługi Google ze Sklepem Play na Huawei Mate 30? To bajecznie proste

Platforma już w znacznym stopniu rozprawiła się z nadużyciami. Na początku tego roku poinformowano o 16-procentowym spadku liczby zgłoszeń o nadużyciach rok po roku. Platforma zakazała już reklamowania waluty kryptograficznej i wcześniej podjęła wysiłki na rzecz poprawy swoich narzędzi sprawozdawczych. Wciąż jednak pojawiają się oszustwa, takie jak reklamy towarów podrabianych. Choć takie zmiany polityki są konieczne, trudno powiedzieć, czy będą one miały jakikolwiek znaczący wpływ.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.