Według pierwszych informacji Pixelbook Go miał być stosunkowo prostym laptopem z Chrome OS na pokładzie. Okazuje się jednak, że będzie miał do zaoferowania znacznie więcej. Wskazuje na to wyświetlacz. Ten będzie dotykowy, co jednak nie jest rzadkością w tej kategorii sprzętów, ze względu na obsługę aplikacji z Androida. Tym, co ma czynić go wyjątkowym, jest jednak rozdzielczość ekranu.

Ekran Pixelbook Go

Ekran Pixelbook Go

Głównym elementem każdego laptopa jest jego wyświetlacz. Ekran Pixelbook Go będzie się mógł pochwalić rozdzielczością do 4K. Co w przypadku urządzenia o 13,5-calowej matrycy jest wynikiem niesamowitym. Obecnie jedynym Chromebookiem z takim ekranem jest Yoga Chromebook C630. Oczywiście nie zabraknie także standardowej i rzecz jasna tańszej wersji z wyświetlaczem 1080p. Jeśli chodzi o proporcje ekranu, to te mają wynosić 16: 9. Co prawda w laptopach są one standardowe, jednak wcześniejsze Pixelbooki oferowały takie z proporcjami 3: 2. Można się też spodziewać znacznie mocniejszych głośników niż Pixelbook i lżejszej obudowy, wykonanej ze stopu magnezu.

Zobacz też: Redmi Note 8 Pro w Polsce — kolejny hit? Jest NFC, a cena nadal może zachwycać

Jeśli zaś chodzi o pozostałe parametry urządzenia, to te również prezentują się niezwykle ciekawie. Dostaniemy do wyboru procesory od Core m3 po Core i7, a także obsługę do 16 GB RAM i do 256 GB pamięci wewnętrznej, co w przypadku Chromebooków jest wartością wręcz olbrzymią. Wcześniej pracowałem na takim z 16 GB pamięci wewnętrznej i na jej brak nie narzekałem. Dodatkowo Pixelbook Go ma oferować dwa porty USB-C. Niestety, nie wiemy nic na temat innych złączy. Według pogłosek laptop ten ma mieć swoją premierę już 15 października podczas konferencji Google. Wtedy też poznamy na jego temat więcej szczegółów oraz poznamy oficjalną specyfikację.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.