Tablet Vizio
Vizio jest firmą produkującą różnego rodzaju sprzęt elektroniczny, jednak znana jest przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Niedawno oferta tej firmy została poszerzona o nowy, 8-calowy tablet.

Konfiguracja sprzętowa tego tabletu zdecydowanie nie rzuca na kolana. Niewielki, 8-calowy ekran o maksymalnej rozdzielczości 1024 x 768 pikseli wydaje się idealną propozycją dla osób aktywnych, które są ciągle w ruchu. Procesor zdecydowanie nie należy do najbardziej wydajnych jednostek – jest to jednordzeniowa konstrukcja o mocy 1 GHz.

Nie najlepiej wygląda również kwestia pamięci RAM – producent przewidział jej zaledwie 512 MB, co jest kolejnym potwierdzeniem tego, że jest to urządzenie dedykowane przede wszystkim do podstawowych czynności, jak np. przeglądanie Sieci czy pisanie wiadomości e-mail. Wielkość wbudowanej pamięci wewnętrznej wynosi 4 GB.

Producent nie zapomniał o module GPS, portach Micro HDMI, Micro USB, akcelerometrze i kamerze umożliwiającej przeprowadzanie rozmów wideo. System operacyjny to Android Gingerbread w wersji 2.3. Osoby liczące na niską cenę mogą czuć się zawiedzione – koszt takiego urządzenia to 379.99 dolarów.

źródło: netbooknews

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula