Protesty przeciwko 5G

Irracjonalny lęk przed 5G zatacza coraz większe kręgi

Newsy

Technologia 5G jest stopniowo wprowadzana na rynek światowy. Wśród wielu osób istnieje irracjonalna obawa, że nowa technologia może przynieść wiele zagrożeń dla zdrowia, a nawet kontrolę umysłów. Krytycy twierdzą, że zagrożenie i ryzyko związane z promieniowaniem elektromagnetycznym infrastruktury 5G dla ludzi i środowiska jest potencjalnie wyższe niż w przypadku technologii mobilnych poprzednich generacji, chociaż takie obawy są sprzeczne z faktami naukowymi. Protest w tej sprawie odbył się w weekend w szwajcarskiej stolicy.

Protesty przeciwko 5G

Protesty przeciwko 5G

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Obawy społeczne wobec 5G mają się coraz lepiej. Głównym argumentem jest domniemane zagrożenie zdrowia, które technologia może rzekomo przynieść. Operatorzy telekomunikacyjni w Szwajcarii rozpoczęli instalację nowych anten kompatybilnych 5G na początku tego roku. Wywołała ona podziały w kraju. Ci rozsądniejsi stawiają ją jako konieczność dla rozwoju gospodarczego, podczas gdy inni obawiają się zwiększonego promieniowania pochodzącego z anten. W ciągu weekendu tysiące osób protestowało w Bernie i zebrało się przed budynkiem szwajcarskiego parlamentu z tabliczkami, aby wyrazić swoje obawy związane z nową technologią.

Fakt, że tak wiele osób protestowało, jest mocnym sygnałem przeciwko niekontrolowanemu wprowadzeniu anten 5G.

— powiedział Tamlin Schibler Ulmann, współprzewodniczący grupy Frequenica, która zorganizowała wiec.

Przyznam jednak, że dla mnie to żaden argument. Szkodliwość to kwestia badań, a nie decyzji społecznej. Przeciwnicy 5G twierdzą, że promieniowanie elektromagnetyczne emitowane przez nowe anteny stwarza bezprecedensowe zagrożenia dla zdrowia i środowiska w porównaniu z poprzednimi technologiami. Petycji online również okazały się skuteczne. Spowodowały, że kilku szwajcarskich operatorów zdecydowało się odłożyć budowę nadajników w Genewie, Vaud, Fribourg i Neuchatel.

Zobacz też: Aparat w ekranie Xiaomi Mi Mix Alpha to tylko ciekawostka w stosunku do jego wyglądu

Przeciwnicy 5G chcą także zorganizować referendum. Ma ono na celu zawieszenie dalszych prac nad 5G. Przynajmniej do czasu przeprowadzenia dokładnej oceny ryzyka związanego z tą technologią. W Stanach Zjednoczonych FCC powtórzyła ostatnio, że 5G jest bezpieczne w użyciu. Natomiast rząd szwajcarski powołał w zeszłym roku grupę ekspertów do oceny ryzyka związanego z wprowadzeniem tej technologii. Oczekuje się, że ich wyniki zostaną opublikowane do końca bieżącego roku. Podejrzewam jednak, że nie zostaną uznane przez przeciwników 5G za wiarygodne.

Źródło: TechSpot


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x