ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei stawia na ekrany LG

Odblokowanie bootloadera Mate 30 i Mate 30 Pro niemożliwe — Huawei się przejęzyczyło?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Niegdyś była telenowela ze składanymi smartfonami i ich ostatecznym debiutem na rynku, tak teraz podobny ton włącza się w stosunku do ogólnej sytuacji Huawei. O ile we wcześniejszym przypadku mogliśmy sobie trochę żartować, tak Chińczycy z pewnością nie mają powodu do śmiechu. Naturalnie nikomu zapewne nie muszę nakreślać sytuacji wokół serii Mate 30, które nie mają oficjalnego dostępu do usług Google. W międzyczasie prezes firmy zapowiedział, że pojawi się odblokowany bootloader, a tymczasem Huawei musi te słowa odwoływać.

Jednak nie, Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro nie będą miały możliwości odblokowania bootloadera

Huawei Mate 30 Pro

Informacja, jakoby Huawei zdecydowało się wycofać wcześniejszą decyzję o blokowaniu bootloaderów i tym samym wszelkich nieoficjalnych modyfikacji, została przyjęta z dużym uśmiechem. W końcu to potencjalnie otwarta droga do tego, żeby ominąć blokadę USA i samemu zainstalować usługi Google na smartfonach z serii Mate 30. Jednak wszystko, co dobre, nie musi trwać wiecznie, więc Huawei skontaktował się z Android Authority, które podaną wcześniej informację sprostował. Teraz sytuacja wygląda tak, że Chińczycy… nie mają planów na odblokowywanie bootloaderów. Oczywiście plany zawsze mogą się zmienić, ale brzmi to dosyć irracjonalnie, więc zostąńmy przy wersji, że zarówno Huawei Mate 30 jak i Mate 30 Pro nie są dedykowane fanom modyfikacji.

Zobacz też: Tryb Incognito zawitał do Map Google.

Niewątpliwie na powyższą decyzję mógł mieć też wpływ ujawniony sposób isntalacji usług Google ze Sklepem Play na smartfonach Huawei. Równie dobrze Chińczycy mogą wiedzieć, że niedługo blokada USA zniknie, a że są gotowi do natychmiastowego wydania odpowiedniej aktualizacji, to wybrali najlepszą chwilę na odwołanie swoich decyzji. Ostatecznie też mogło dojść do najzwyklejszej pomyłki prezesa, która ma fatalne skutki i tej wersji się trzymajmy.

Źródło: Android Authority

Sprawdź najnowsze wpisy