huawei mate 30 pro oficjalnie specyfikacja wyglad cena uslugi google

Jak zainstalować usługi Google ze Sklepem Play na Huawei Mate 30? To bajecznie proste

Newsy

Czy Huawei Mate 30 bez usług Google to cegła? Na to pytanie odpowiadałem w osobnym artykule, w którym jasno stwierdziłem, że nowa, flagowa seria smartfonów Chińczyków ma wiele innych zalet, ale dla wielu osób faktycznie może być bezużyteczna. Jednak już pojawiła się bardzo prosta metoda na instalację usług Google a Mate 30, Mate 30 Pro i tak naprawdę wszystkich smartfonach Huawei (i Honor) – wystarczy skorzystać z LZ Play, a cały proces trwa kilka minut i sprowadza się do pobrania jednej aplikacji.

Instalacja usług Google na Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro nie wymaga ogromnych umiejętności

Jeśli chcecie zainstalować usługi Google i mieć Sklep Play na swoim Huawei Mate 30 oraz Mate 30 Pro, to wystarczy, że obejrzycie powyższy film, który obrazuje następujące kroki:

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]
  • w przeglądarce internetowej wejdźcie na stronę  http://www.lzplay.net/
  • kliknijcie duży niebieski przycisk, który pobiera niezbędne pliki usług Google
  • pozwólcie instalatorowi na dostęp do niezbędnych uprawnień
  • pojawi się aplikacja Sklepu Play — zalogujcie się w niej do swojego konta Google
    • jeśli pojawiają się problemy, wystarczy, że zrestartujecie urządzenie

Czy już pisałem, że cały proces jest bajecznie prosty? Jednak jak to działa? Otóż LZ Play wykorzystuje metodę zdalnego instalowania oprogramowania, która jest stosowana w organizacjach, gdzie to administratorzy decydują o tym, jakie aplikacje mogą znajdować się na danym smartfonie. Właśnie w ten sposób instalowane są usługi Google na Huawei Mate 30 – konkretnie Mate 30 Pro w przypadku powyższego filmu.

Zobacz też: Redmi K20 Pro Premium — firma nie zostaje w tyle pod względem wydajności.

Czy to bezpieczne? Potencjalnie tak – nie pojawiły się jeszcze żadne głosy, które wskazywałyby, że jest inaczej. Czy wszystko działa jak należy? Autorzy filmu z 9to5Google nie narzekają, choć pojawiają się drobne problemy z trybem obrazu w obrazie, ale to już zapewne błąd po stronie EMUI 10. Co najważniejsze – działa Google Pay, co potwierdza, że Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro są certyfikowanym urządzeniami i tylko blokada USA stoi na przeszkodzie.

Źródło: Android Police, 9to5Google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x