Jeśli myślicie o wojnach patentowych, to zapewne jedną z pierwszych, która przyjdzie Wam do głowy, jest pojedynek Apple i Samsunga. Jednak Amerykanie bardzo często biorą udział w innych, pomniejszych potyczkach sądowych. Kolejna właśnie zaczyna się toczyć, gdyż w piątek firma Aftechmobile postanowiła pozwać Apple za naruszenie patentu, który został wykorzystany w iOS 13 w ramach odświeżonej aplikacji Skróty, która teraz pozwala na automatyzację działań. Naturalnie termin nie jest przypadkowy, gdyż dopiero teraz można mówić o oficjalnym naruszeniu zastrzeżonego pomysłu na globalną skalę.

iOS 13 usprawnia aplikację Skróty, którą Apple narusza patent Aftechmobile

iPhone 11 Apple U1

Według złożonego pozwu Apple naruszyło przynajmniej 1 z 28 patentów Aftechmobile, z czego 5 tyczy się wspomnianej aplikacji Skróty. Nie zagłębiając się bardziej w szczegóły techniczne, gigant z Cuppertino stosuje nawet podobne słownictwo i zwroty, które zawarte są w zastrzeżonym rozwiązaniu. Pełen pozew możecie przeczytać poniżej

Na tę chwilę Apple nie wydało żadnej odpowiedzi i zapewne nie wyda. W końcu firma bardzo często atakowana jest za naruszanie różnorakich patentów. Obok aplikacji Skróty obecnie toczą się walki o to, czy system bezprzewodowej łączności AirPodsów to faktycznie autorski pomysł. Tym razem teoretycznie poszkodowaną stroną jest firma Pinn.

Zobacz też: DxOMark otwiera się na obiektywy szerokokątne i tryb nocny.

Czy Apple celowo kradnie czyjeś pomysły? W tak wielkiej firmie mogłoby się wydawać, że to nie do pomyślenia, ale niestety patenty mająto do siebie, że ciężko wszystko sprawdzić na tyle, aby faktycznie uznać dane rozwiązanie za w pełni oryginalne. Jednak jak to ostatecznie wygląda, to o tym zadecyduje już amerykański sąd.

Źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.