W tym tygodniu do Sieci trafiły zapowiedzi smartfona, którego teoretycznie nikt się nie spodziewał, czyli Xiaomi Mi Mix Alpha. Chińczycy podobnie jak 3 lata temu, tak i teraz mają szansę wywołać niemałe zamieszanie swoimi rewolucjami w budowie urządzeń mobilnych, które naturalnie szybko zostaną podłapane przez konkurencję. Kolejne pytania i sugestie od tego producenta sprawiają, że jeszcze bardziej jesteśmy zainteresowani poznaniem bliżej ten model. Przy okazji też potencjalny wygląd Mi Mix Alpha trafił do Sieci.

Xiaomi Mi Mix Alpha — wyświetlacz naokoło obudowy, a przedni aparat w ekranie

In the 5G era, do you think it's time for a new solution? Give Mi your best ideas.3 days until the special product launch event, stay tuned!#Xiaomi #MiMIXAlpha #ArtxTechnology #MIUI11

Opublikowany przez Xiaomi Sobota, 21 września 2019

Zacznijmy od oficjalnych zapowiedzi, czyli jak ma zostać osadzony aparat do selfie? Skoro Xiaomi pyta się o notch, dziurę w ekranie i możliwość wysuwania, to naturalnym jest, że tak właśnie nie będzie i wybrane zostało to magiczne „lub”. Czym ono może być? Spójrzmy na grafiki, które podobno prezentują wygląd Mi Mix Alpha:

Wiele osób stwierdziło, że Xiaomi pójdzie w stronę aparatu w ekranie. Jeśli wierzyć plotkom, to oczywiście może tak być, ale według mnie przedniej matrycy po prostu nie będzie. W końcu weźmy na warsztat taką Nubię Z20 z dwoma wyświetlaczami. Skoro już mamy pod głównymi aparatami ekran, to czemu nie wykorzystać tego do robienia selfie? Właśnie w tym kierunku może pójść Xiaomi.

Zobacz też: GTA San Andreas za darmo!

Co ma do tego era 5G? Ciężko powiedzieć, gdyż zapewne firma w ten sposób chce po prostu podkreślić dostępność tej technologii w Mi Mix Alpha. Swoją drogą, skąd pomysł na tę nazwę? Jakby nie patrzeć, to szykuje się przełomowy model. Czemu nie Mi Mix 4? Pamiętajmy, że Chińczycy boją się tej liczby i unikają jej jak ognia – patrz na przykład brak OnePlus 4.

Źródło: Xiaomi, GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.