microsoft edge ciemny motyw android 10 2

Microsoft Edge nie pozostaje obojętny na ciemny motyw Androida 10

Newsy

Microsoft Edge to przeglądarka, która być może nie cieszy się tak dużą popularnością, co jej protoplasta, Internet Explorer, ale to akurat dobrze. Amerykanie poniekąd dorównali konkurencji i teraz tylko dodają kolejnych usprawnień oraz wyjątkowych rozwiązań. Microsoft nie pozostaje też głuchy na możliwości, które daje samo Google. W końcu Edge ma też swoje mobilne wydanie, które właśnie zyskało ciemny motyw, reagujący na globalne ustawienia systemowe w ramach Androida 10.

Microsoft Edge ze wsparciem dla natywnego, ciemnego motywu Androida 10

microsoft edge ciemny motyw android 10

Microsoft Edge to kolejna aplikacja tej firmy, która otrzymuje ciemny motyw. Stosunkowo niedawno klient pocztowy, Outlook, również otrzymał podobną zmianę. Oczywiście w ramach samej przeglądarki ciemny motyw nie jest niczym nowym, bo jakby nie patrzeć, to Google stosunkowo późno zauważyło potrzebę stosowania ciemnych barw. Sam Edge oferuje alternatywną paletę barw od ponad dwóch lat. Opisywana zmiana oznacza tyle, że raz ustawiony ciemny motyw w Androidzie 10, będzie też aktywowany w przeglądarce Microsoftu.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Zobacz też: Inteligentne wyświetlacze Facebooka doczekały się odświeżenia.

Oczywiście ciemny motyw ma nie tylko zmniejszyć zużycie energii przez wyświetlacz, ale też oszczędzać nasze oczy, gdy korzystamy ze smartfona w nocy. Microsoft postawił na szarą czerń, która jest uważana za lepszą od pełnej i głębokiej czerni z wielu względów – ponownie do gry wchodzi nasze zdrowie, ale przy okazji nie cierpi znacznie na tym oszczędność. Wilki syty i owca cała. Tymczasem Microsoft Edge z powyższą zmianą już znajdziecie za darmo w Sklepie Play.

Źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x