Niedawno mogliście poznać zestaw flag Chrome polecanych przez Adama, które pozwalają rozszerzyć możliwości przeglądarki Google. Oczywiście część z nich z czasem będzie domyślnie aktywowana, ale wszystko wymaga testów. Dlatego też sam Chrome dostępny jest w wielu wydaniach – stabilnej, Beta, Dev i Canary, w koleności od nadającej się do codziennego użytku do tej, którą lepiej traktować jako ciekawostkę. Na każdym etapie mogą pojawiać się różne nowości i tak też właśnie stało się w ramach Chrome Beta 78.

Chrome Beta 78 daje nam więcej wygody — strony same zajrzą do naszych SMS-ów i skorzystają z pamięci urządzenia

Chrome z lepszym udostępnianiem stron

Domyślnie strony internetowe bez dodatkowego narzędzia, wtyczki nie są w stanie uzyskać dostępu do naszej pamięci. To jednak ma się zmienić za sprawą nowych bibliotek, które Google właśnie przygotowuje. Native File System właśnie trafia do Chrome Beta 78, a więc pojawią się wbudowane możliwości przesyłania i zapisywania plików, ale przede wszystkim edytowania ich w locie, co dotychczas nie było możliwe. Druga kluczowa nowość to kolejne biblioteki, ktore pozwolą stronom internetowym odczytywać nasze SMS-y. Cel jest jeden – automatyczne przepisywanie wiadomości weryfikacyjnych, choć zapewne znajdzie się więcej zastosowań tych bibliotek. Niemniej na pewno nie raz się spotkaliście, że SMS weryfikacyjny z Waszego banku został automatycznie wpisany w żądane pole. Po prostu wygoda.

Zobacz też: Samsung już za chwilę może rozpocząć testy Androida 10 z One UI 2.0.

Naturalnie powyższe zmiany w Chrome Beta 78 brzmią bardzo niebezpiecznie, ale w ramach omówionych bibliotek kryją się dodatkowe zabezpieczenia, więc nie powinniście obawiać się o niepowołany dostęp. Oczywiście mogą znaleźć się w nich luki, ale… jeśli ktoś chce, to i tak dostanie dostęp do Waszych plików, aczkolwiek Google na pewno nie będzie patrzeć biernie na wszelkiego rodzaju oszustwa związane z powyższymi nowościami.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.