ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
huawei mate 30 pro oficjalnie specyfikacja wyglad cena uslugi google

Huawei jest gotowe natychmiast udostępnić usługi Google dla serii Mate 30

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Zdecydowanie jednym z najważniejszych wydarzeń kończącego się tygodnia była konferencja Huawei, na której poznaliśmy serię Mate 30 i kilka innych urządzeń, w tym smartwatcha Watch GT 2, telewizor Vision oraz przypomnieliśmy sobie o słuchawkach FreeBuds 3. Jednak to nie sprzęt skradł show, a brak usług Google, z których nie omieszkał zadrwić Samsung. Huawei na razie zapowiedział odblokowany bootloader, co jednak niewiele osób cieszy. W końcu naprawdę mały procent konsumentów tak drogich urządzeń jest zainteresowana modyfikacjami, nawet tymi najprostszymi. Kolejne informacje dają kolejne nadzieje.

Usługi Google pojawią się od razu na Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro, gdy zniknie blokada

huawei mate 30 pro oficjalnie specyfikacja wyglad cena uslugi google

Podczas konferencji, na której poznaliśmy serię Mate 30, Huawei przedstawił szereg alternatyw dla Huawei, świetne zmiany w EMUI 10 i… zostało to odebrane z niedowierzaniem. Sytuacji nie pomaga fakt, że Harmony OS nie jest gotowe. Jednak możliwe, że wystarczy… poczekać. Otóż Chińczycy zapowiadają, że jeśli tylko blokada narzucona przez Amerykanów zostanie wycofana, to Mate 30 i Mate 30 Pro natychmiastowo otrzymają usługi Google. Zapewne będzie to w formie aktualizacji. Pojawia się pytanie, czy jest to możliwe? Tak, już raz Donald Trump pokazał, że pod naporem rodzimych firm jest w stanie złagodzić sytuację. Tym razem może być podobnie lub po prostu USA z Chinami muszą się dogadać, co oczywiście nie będzie tak proste. Niemniej jest światełko w tunelu.

Zobacz też: iPad z trzema aparatami? Wygląda to… komicznie.

W jednym z poprzednich tekstów wspominałem, że Huawei planuje sprzedać rekordową liczbę egzemplarzy w ramach serii Mate 30 – ponad 20 milionów. Na tym etapie pomóc może jedynie chińska lojalność wobec rodzimych producentów. Już poprzednie kwartały doskonale pokazują, że Chińczycy nie pozwolą umrzeć Huawei. Czy Wy też pomożecie w tym, gdy faktycznie seria Mate 30 otrzyma usługi Google?

Źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy