ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Kirin 990 5G najlepszy

Pierwsze testy wydajności Mate 30 Pro dają mu miejsce na podium

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Właśnie pojawiły się pierwsze testy wydajności Huawei Mate 30 Pro. Wyniki są bardziej niż zadowalające. Natomiast najnowszy Kirin 990 okazuje się godnym rywalem nawet najpotężniejszych układów i zapewnia flagowcowi chińczyków trzecie miejsce w rankingu AnTuTu. To jednak wciąż nie wszystko.

Wydajność Mate 30 Pro

Wydajność Mate 30 Pro

Wydajność Mate 30 Pro plasuje się gdzieś pomiędzy telefonami napędzanymi przez Snapdragon 855 a nowszymi modelami, które korzystają z układu 855 PlusW oparciu o wynik telefonu w sekcji pamięci możemy dojść do wniosku, że Mate 30 Pro jest wyposażony w pamięć masową UFS 3.0. Test porównawczy został uruchomiony z wersją 8 aplikacji AnTuTu. To natomiast daje większą wagę punktacji pamięci masowej. Obecnie Black Shark 2 Pro i Asus ROG Phone II zajmują pierwsze 2 miejsca. Obydwa są wyposażone w Snapdragona 855 Plus. Natomiast OnePlus 7 Pro z Snapdragonem 855 traci swoją trzecią pozycję na rzecz flagowego smartfona Huawei.

Zobacz też: Android 10 nieoficjalnie dla kolejnych smartfonów Xiaomi, którym towarzyszy Nexus

Wydajność Mate 30 Pro

To jednak dopiero początek. Okazuje się bowiem, że testy dotyczyły słabszych wariantów. Przetestowany był smartfon z numerem modelu LIO-AL00, który według TENAA jest wersją 4G Pro. Ma to znaczenie, ponieważ telefony 4G i 5G korzystają z nieco innych wersji chipsetu Kirin 990. W skrócie: układ 5G jest zbudowany w oparciu o proces 7 nm+ EUV. Dodatkowo rdzenie Cortex-A76 są taktowane o 0,27 GHz wyżej i jest jeszcze jeden duży rdzeń w NPU Da Vinci. Chip 4G jest zbudowany w procesie litograficznym 7 nm. To oznacza, że warianty 5G wciąż mają realne szanse powalczyć o pierwsze miejsce.

Źródło: GSMarena

Sprawdź najnowsze wpisy