MIUI Xiaomi ma już 9 lat. W przyszłym tygodniu, obok Mi MIX 4/Mi MIX ALPHA i Mi 9 Pro 5G, zostanie zaprezentowana nowa wersja MIUI 11. Dzisiaj, menedżer produktu MIUI ujawnił kolejną funkcję, którą będzie miała nowa wersja niestandardowego systemu operacyjnego Android. Nowa funkcja, która pojawi się w systemie operacyjnym, nazywa się Przestrzeń dla dzieci. Xiaomi mówi, że zdecydowało się na dodanie jej, ponieważ użytkownicy ich smartfonów często mają już rodziny. Tak więc, aby pomóc w wychowaniu dzieci i zapewnić im rozrywkę, dodają przestrzeń dla dzieci do MIUI.

MIUI 11 Przestrzeń dla dzieci

MIUI 11 Przestrzeń dla dzieci

MIUI 11 Przestrzeń Dla Dzieci będzie wyposażona w kilka wysokiej jakości aplikacji edukacyjnych i rozrywkowych przeznaczonych dla najmłodszych. Rodzice będą mogli dostosować dostęp do aplikacji i czas jej użytkowania. Według Xiaomi przestrzeń dla dzieci będzie całkowicie oddzielona od przestrzeni rodziców. Producent dodaje również, że ma ona inteligentny tryb ochrony oczu. Kolejną cechą MIUI 11 Przestrzeń Dla Dzieci jest pojawiający się na ekranie króliczek Mi Bunny i informujący dziecko, aby zanieść telefon rodzicom, kiedy nadejdzie połączenie.

Zobacz też: Huawei przeznaczy 1,5 miliarda dolarów na program dla deweloperów

Jest mile widzianym elementem dla miłośników MIUI. Pomysł nie jest unikalny, ponieważ Samsung oferuje coś podobnego na swoich urządzeniach. Przed One UI, to było nazywane Tryb Dziecięcy. Jednak osobiście uważam, że najważniejsze nie jest to, kto miał daną funkcję pierwszy, a sama jej obecność. Od siebie dodam, że mimo tego typu funkcji i tak powinniśmy ograniczać naszym pociechom dostęp do smartfonów. Cyfrowy świat jest ważny, jednak niech dorastają głównie w tym realnym.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.