OnePlus już 26 września zaprezentuje swoje nowe smartfony z serii OnePlus 7T oraz całkowicie nowy telewizor OnePlus. Prezes firmy Pete Lau zaprezentował już projekt nowego smartfonu. Teraz pojawiły się nowe informacje, które podają, że OnePlus 7T będzie wyposażony w 23% szybsze ładowanie w porównaniu z poprzednikiem. Wszystko to dzięki wsparciu dla autorskiej technologii szybkiego ładowania Warp Charge 3T firmy.

OnePlus Warp Charge 30T

OnePlus Warp Charge 30t
Pete Lau prezes OnePlus powiedział do TechRadar:

Wierzymy, że ładowarka Warp Charge 30T oferuje najlepsze rozwiązanie do ładowania w warunkach rzeczywistych. Możesz ładować telefon z 23% większą prędkością, nawet podczas korzystania z urządzenia.

Dodał, że firma nie wprowadzi czegoś tylko po to, aby być pierwszym. Wyjaśniając, dlaczego funkcja ta nie trafiła do OnePlus 7 Pro przedstawionego na początku tego roku:

Poświęciliśmy czas na udoskonalenie i iterację, ciągłe testowanie, aż do momentu, gdy byliśmy w stanie osiągnąć coś, z czego byliśmy dumni.

Wyjaśnia, że w przeciwieństwie do najszybszych rozwiązań w zakresie ładowania, OnePlus Warp Charge 30 zajmuje się zarządzaniem energią także wewnątrz cegły zasilacza zamiast jedynie wewnątrz telefonu. Dzięki temu telefon pozostaje chłodny, co pozwala na szybkie ładowanie nawet wtedy, gdy jest w użyciu.

Zobacz też: IBM w przyszłym miesiącu zaprezentuje najpotężniejszy komputer kwantowy

Technologia stosowana przez OnePlus do szybkiego ładowania różni się od tej, którą przyjęli tacy jak Samsung i Huawei. W porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań, które opierają się na wysokim napięciu, Warp Charge 30T dostarcza 6 A przy 5 V, aby osiągnąć 30 W. Nie jest ono więc tak szybkie, jak u konkurencji. Na przykład Huawei oferuje 40 W ładowania dla swoich flagowych smartfonów, a Oppo Reno Ace będzie dostarczane z szybkim ładowaniem do 65 W. Warto jednak zwrócić uwagę, że podana moc, to moc maksymalna. Dlatego też dobrze zarządzając ładowaniem do 30 W możemy naładować smartfon znacznie szybciej, niż przy pomocy pozornie szybszych rozwiązań, jeśli w nich moc będzie szybko spadała.

Źródło: TechRadar

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.