Następny smartfon 5G od Xiaomi będzie składany

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-09-20

O Mi 9 Pro 5G od Xiaomi wiemy już niemal wszystko dzięki przeciekom, które ukazały się w ciągu ostatnich kilku dni. Jednak nie słyszeliśmy zbyt wiele o drugim modelu, który spotka się z nami w przyszłym tygodniu, czyli Mi Mix 5G. Dostaliśmy jednak grafikę reklamową Mi Mix 5G, która ujawnia coś naprawdę interesującego.

Składany Mi Mix 5G

Składany Mi Mix 5G 

Grafika promująca Mi Mix 5G pyta nas, czy 100% stosunku ekranu do obudowy jest naprawdę górną granicą? To oczywiście wciąż nie jest dowodem ostatecznym. W końcu może to być po prostu zakrzywiony ekran, jak ma to miejsce między innymi w najnowszym Huawei Mate 30 Pro. Jednak grafika Mi Mix 5G zawiera niezwykle zakrzywione boki wyświetlacza. W rzeczywistości wygląda nawet bardziej zakrzywione niż wyświetlacz wodospadowy z wyżej wymienionego smartfona Huaweia. Może to być wskazówka, że wyświetlacz telefonu składa się do wewnątrz od lewej strony.

Zobacz też: Xiaomi Mi 9 Pro 5G zaoferuje niezwykły system chłodzenia

Dodatkowo producent zamieścił także kolejną grafikę, którą zobaczycie tuż pod nagłówkiem. Jest tam smartfon z wyświetlaczem zachodzącym na bok, który stoi pomiędzy książkami. Te dobitnie sugerują coś, co się otwiera. Dodatkowo Xiaomi podało nazwę Alpha. Nie wiadomo, czy tam będzie się on oficjalnie nazywał, czy jest to tylko nazwa kodowa. Jednak sugeruje ona coś zupełnie nowego, prototypowego. Możliwe więc, że Xiaomi będzie drugim producentem, zaraz po Samsungu, który zaprezentuje urządzenie tego typu. To jednak byłby straszny i niespodziewany cios dla Huawei, który toczył z koreańskim gigantem zaciekły bój w tej kwestii, a teraz przegrałby z producentem, po którym mało kto się spodziewał składanego smartfona tak szybko. Należy jednak pamiętać, że to wszystko może być tylko zbyt pochopnym wyciąganiem wniosków.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x