Android 10 liczy sobie już ponad dwa tygodnie. Przez ten czas, nie licząc momentu wydania, tak naprawdę żaden producent nie zdecydował się na wydanie akutlizacji. Oczywiście Google już wysłał oprogramowanie do użytkowników Pixel, podobnie zrobili Essential Phone i Redmi w ramach modelu K20 Pro. Testy trwają u OnePlusa, a nieoficjalnie o nowym systemie mogą myśleć posiadacze kilkunastu modeli. Niemniej pojawia się coraz więcej plotek, które wskazują terminy planowane przez wybrane firmy. W końcu podobno jeszcze w tym miesiącu testy Androida 10 rozpocznie Samsung. Tymczasem do Sieci trafiła lista urządzeń, które w ogóle są uwzględniane w procesie aktualizacji.

Android 10 zmierza na dziesiątki modeli Samsunga

samsung android 10 lista spis aktualizacja

Naturalnie tegoroczne modele są więcej niż spodziewane w ramach aktualizacji. Tym sposobem cała odświeżona rodzina Galaxy A i nowa seria Galaxy M zostały uwzględnione. Mimo że Samsung pożegnał już literę J w oznaczeniach swoich modeli, tak nadal wybrane modele, które zadebiutowały w 2019 roku, mają poznać Androida 10. Ogólnie rzecz biorąc, Koreańczycy utrzymują tradycję wydawani dwóch dużych aktualizacji systemu. Oczywiście próżno liczyć na to, że Samsung szybko potwierdzi powyższą listę, choć należy pamiętać, że firma prędzej, czy później informuje o takich planach.

Zobacz też: Vivo NEX 3 – pierwszy smartfon z wyświetlaczem-wodospadem już jest!

Naturalnie powyższy spis smartfonów i tabletów Samsunga z planowaną aktualizacją do Androida 10 nie wspomina o terminach. Należy spodziewać się, że na dzień dobry nowy system dostaną flagowe modele – aktualnej i poprzedniej generacji. Później kolejka powinna zostać ustawiona według wieku i klasy urządzenia.

PS. Galaxy S8 nie dostanie Androida 10, choć na pewno takie plotki będą się pojawiać.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.