ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Usługa Windows 10 ARM z obsługą x64

Windows Core OS będzie systemem dla urządzeń wszelkiego rodzaju

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Dokument pomocniczy dla systemu Windows 10 (1903) wskazuje, że Microsoft planuje wprowadzenie nowej modułowej wersji systemu o nazwie Windows Core OS. Oprogramowanie to ma być niskopoziomowym systemem operacyjnym. Ma on służyć jako platforma do obsługi urządzeń o różnych formach. Należą do nich takie urządzenia jak laptopy i komputery stacjonarne. A także bardziej egzotyczne jakurządzenia dwuekranowe/składane, HoloLens 2 i konsola do gier Xbox. Będzie to więc rozwinięcie koncepcji znanej z Windowsa CE, który był stosowany dosłownie wszędzie — od PDA, poprzez nawigacje samochodowe po bankomaty i biletomaty.

Windows Core OS

Windows Core OS


Najnowsze raporty zawierają wiele wzmianek o systemie. Znajdują się one w dokumencie wsparcia dla systemu w wersji (1903) opublikowanym przez Microsoft na początku tego roku. Tym smym firma oficjalnie potwierdziła to oprogramowanie. Własny sprzęt Microsoftu, taki jak HoloLens 2 i Surface Hub 2 pracują właśnie pod kontrolą tego systemu. Dokument pomocy systemu Windows 10, który odnosi się do podstawowych zdarzeń i pól diagnostycznych:

  • wcmp The Windows Shell Composer ID.
  • wPId Identyfikator produktu Windows Core OS ID.
  • wPId Identyfikator produktu Windows Core OS ID sesji systemu operacyjnego Windows Core OS.

Zobacz też: Galaxy M10s zaprezentowany. Samsung udowadnia, że rozumie niską półkę

Microsoft ma używać Windows Core OS jako podstawy do obsługi urządzenia z innymi wersjami systemu. Jest bardzo prawdopodobne, że firma rzuci nieco światła na ten system operacyjny w nadchodzącym wydarzeniu Surface zaplanowanym na 2 października. Wtedy też poznamy więcej szczegółów na temat tego systemu, ponieważ na razie bazujemy głównie na plotkach i domysłach.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy