Xiaomi wystąpi na MWC

Xiaomi zaprezentuje swój pierwszy telewizor 8K już w przyszłym tygodniu

Newsy

W dniu 24 września Xiaomi będzie gospodarzem wydarzenia, podczas którego firma zaprezentuje smartfony Mi 9 Pro 5G i Mi MIX 4. Wraz z nimi producent zaprezentuje również Smart TV 8K i MIUI 11. Oficjalne konto Weibo Mi TV podzieliło się nowym plakatem z teaserem, który wskazuje, że firma jest gotowa zaprezentować swój telewizor 8K Smart TV na rynku w przyszłym tygodniu. Plakat ma pogrubiony napis w centrum, którego treść brzmi 8K Ready. Poniżej zaś znajduje się napis We Are Ready!

Xiaomi 8K TV

Xiaomi 8K TV

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Obecnie najwyższa rozdzielczość telewizorów Xiaomi Mi to 4K. Nadchodzący Mi TV Pro będzie więc pierwszym telewizorem chińskiego producenta o rozdzielczości 8K.  Jednak Xiaomi nie będzie pierwszą firmą, która wprowadzi na rynek telewizory o tej rozdzielczości. TCL zaprezentował już takie urządzenie, chociaż to wciąż nie trafiło do sprzedaży. Liderzy rynku jak Samsung i LG mają już takie telewizory w swojej ofercie od pewnego czasu. Te jednak są bardzo drogie. Za propozycje Samsunga przyjdzie nam zapłacić równowartość 5000 USD. Jeśli jednak uważacie, że to dużo to wiedzcie, że telewizor LG kosztuje aż sześć razy więcej, bo 30000 USD.

Zobacz też: MediaTek spodziewa się olbrzymiego zainteresowania swoimi układami z 5G

Xiaomi jest bardzo popularnym producentem telewizorów w Chinach i Indiach. Mimo to popularność firmy teraz zagrożona, biorąc pod uwagę, że wielu producentów smartfonów chce wejść na rynek Smart TV. Należą do nich między innymi takie marki jak Honor, czy OnePlus. To jednak dobra wiadomość dla konsumentów. Konkurencja może sprawić, że Xiaomi zechce jeszcze mocniej walczyć ceną, a telewizory firmy będą dostępne na większej liczbie rynków.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x