Fałszywe aplikacje do blokowania reklam

Uważajcie na fałszywe aplikacje do blokowania reklam

Newsy

Dwa popularne rozszerzenia do blokowania reklam znalezione w Google Chrome Web Store są w rzeczywistości całkowicie fałszywe. Mimo to są wykorzystywane przez miliony użytkowników. Są to AdBlock by AdBlock Inc. i uBlock by Charlie Lee swoimi nazwani wprowadzają w błąd użytkowników, naśladując nazwy dwóch prawdziwych rozszerzeń blokujących reklamy. Użytkownicy zgłosili te rozszerzenia jako fałszywe. Niestety, Google nie podjęło w ich sprawie jeszcze działań.

Fałszywe aplikacje do blokowania reklam

Fałszywe aplikacje do blokowania reklam

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Według AdGuard prawdziwym celem tych fałszywych rozszerzeń blokowania reklam jest nadzienie cookie. Jest ono wykorzystywane jako schemat oszustwa reklamowego. Twórcy fałszywych rozszerzeń wypychają je za pomocą plików cookie, tak, że gdy użytkownicy rozszerzeń odwiedzają odpowiednią witrynę handlu elektronicznego i dokonują zakupu, twórcy fałszywych rozszerzeń otrzymują prowizję partnerską. Dobrą wiadomością jest to, że system został upubliczniony. Istnieje więc szansa, że właściciele programów partnerskich mogą zacząć temu przeciwdziałać.

Zobacz też: iPad podąży drogą iPhone’a i otrzyma trzy aparaty. Wygląda to… nieciekawie

AdGuard podało także kilka zasad, których przestrzeganie pozwoli nam zapobiegać takim przykrym niespodziankom:

  • Jeśli zamierzasz zainstalować rozszerzenie przeglądarki, pomyśl jeszcze raz. Może tak naprawdę go nie potrzebujesz?
  • Nie wierz w to, co czytasz w opisie rozszerzenia. Należy pamiętać, że nie ma prawie żadnego procesu weryfikacji, a treść opisu może być fałszywa.
  • Czytanie recenzji użytkowników nie pomoże. Te dwa rozszerzenia miały doskonałe recenzje, a mimo to były złośliwe.
  • Nie używaj wyszukiwania wewnętrznego WebStore, instaluj rozszerzenia z zaufanych stron internetowych zaufanych programistów bezpośrednio.

Jak widać, niewiele trzeba, żeby faktycznie zwiększyć nasz poziom bezpieczeństwa.

Źródło: Tomshardware


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x