Facebook Portal

Facebook odświeża ofertę swoich inteligentnych wyświetlaczy

Newsy

Premiera kilku inteligentnych wyświetlaczy wbudowanymi kamerami i mikrofonami zaledwie kilka miesięcy po wybuchu skandalu Cambridge Analytica wydawało się dużym ryzykiem ze strony Facebooka. Jednak dzisiejsze wprowadzenie trzech nowych modeli Portal sugeruje, że dwa oryginalne warianty okazały się sukcesem według firmy.

Facebook Portal

Facebook Portal

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Jednak zacznijmy od tego, czym te urządzenia są. Facebook Portal to rodzina produktów, będących inteligentnymi wyświetlaczami. Jest to coś pomiędzy asystentem głosowym a cyfrową ramką do zdjęć. Umożliwiają one wykonywanie połączeń, w tym wideo przy pomocy Messengera i WhatsApp. Mają także funkcje multimedialne jak obsługa Spotify. Umożliwiają nawet oglądanie filmów z Amazon Prime Video. Mniejszy z nich, czyli Facebook Portal Mini jest wyposażony w 8-calowy ekran dotykowy rozdzielczości HD. Posiada on funkcję inteligentnego dźwięku, która minimalizuje hałas w tle i podbija głośność użytkownika w celu zapewnienia komfortu rozmowy.

Zobacz też: Honor Play 3e zaprezentowany – zaskakuje niską ceną

Dodatkowo Facebook zadbał także o prywatność. Zarówno aparat, jak i mikrofon są łatwe do wyłączenia. Natomiast wszystkie funkcje AI działają lokalnie i nie przechowują danych na serwerach Facebooka. Ułatwione zostało także usuwanie głosu. Facebook Portal TV jest to eleganckie i lekkie urządzenie. Nie jest ono dostarczane z własnym wyświetlaczem ani zintegrowanym głośnikiem. Posiada za to wyjście HDMI. Za jego pomocą należy podłączyć je do telewizora. Umożliwia on takie same funkcje jak Portal Mini przy znacznie większym wyświetlaczu.

Źródło: Phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x