Informacje pochodzące z tajwańskiego łańcucha dostaw wskazują, że producent półprzewodników MediaTek zamierza w przyszłym roku sprzedać 60 milionów układów 5G. Chociaż firma odmówiła skomentowania tej wiadomości, to poprzednie przecieki zdradziły nam, że układ 5G MediaTek zmienił proces 7 nm w 5G MT6885 SoC z ogólnej produkcji masowej na ultra-szybką produkcję zamówień. Zmiana ta jest spowodowana tym, że coraz więcej klientów liczy na wczesną wysyłkę. Oczekuje się, że pierwsza partia zostanie wyprodukowana jeszcze przed końcem bieżącego roku.

MediaTek układy 5G

MediaTek układy 5G

MediaTek oczekuje, że powinien być w stanie zaspokoić zamówienia na układy 5G dla telefonów komórkowych chińskich marek. Według innych doniesień cena za pojedynczy układ ma wynosić aż 50 USD. Jest to znacznie więcej, niż 10 USD, które firma bierze za układy 4G. Mimo to jest to wciąż mniej, niż za swój modem liczy sobie Qualcomm. MediaTek jest niezwykle optymistycznie nastawiony do chińskiego rynku 5G. Wcześniej firma Strategy Analytic, świadcząca usługi doradztwa rynkowego, uważała, że sprzedaż telefonów komórkowych 5G w Chinach osiągnie 80 milionów w 2020 roku. Według tych samych prognoz ma to stanowić połowę sprzedaży na świecie. Ta ma bowiem wynieść 160 milionów.

Zobacz też: Google uczyni z Android TV konsolę do gier

Prezes MediaTek Cai Lixing przewiduje, że globalna sprzedaż wyniesie około 140 milionów, podczas gdy Chiny będą stanowić 100 milionów. To natomiast stanowi około 70% spodziewanej sprzedaży telefonów 5G w przyszłym roku. Może to być spowodowane szybkim rozwojem sieci 5G przez chińskich operatorów. Pamiętajmy jednak, że to wciąż są tylko prognozy i jeszcze wiele może się zmienić. Zwłaszcza że z powodu wojny handlowej pomiędzy USA i Chinami sytuacja nie jest zbyt stabilna.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.