Animacje w MIUI 11 będą płynniejsze i… dłuższe

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-09-18

Oczekiwana nakładka MIUI 11 zadebiutuje w przyszłym tygodniu wraz z dwoma nowymi smartfonami 5G Xiaomi. Przed oficjalnym wprowadzeniem nowego systemu operacyjnego szef MIUI Xiaofan, ujawnił kluczową zmianę w MIUI 11. Okazuje się, że firma zdecydowała się na nieco inne podejście do animacji w nowym systemie operacyjnym.

MIUI 11 animacje

MIUI 11 animacje

Po pierwsze, mówi, że Xiaomi jest prawdopodobnie jednym z niewielu producentów smartfonów z systemem Android, którzy używają nieliniowych animacji w swoim systemie operacyjnym. Firma przyjęła ten styl w czasach MIUI 6, gdzie wykorzystywała nieliniowe animacje w całym UI. Między innymi w przypadku animacji ekranu głównego i usuwania aplikacji. W kolejnych iteracjach MIUI firma dążyła do przyspieszenia tych animacji, aby uczynić UI szybkim i elastycznym. W rzeczywistości MIUI 9 zostało uruchomione z hasłem 快如闪电, które oznacza szybki jak błyskawica. Było więc jasne, że firma chce jak najszybciej wykonać animacje w systemie operacyjnym. Jednak kiedy MIUI 10 znajdowało się w fazie rozwoju, Xiaomi zdało sobie sprawę, że szybkość jest mniej ważna w animacji. Liczyła się zarówno szybkość, jak i jej płynność. Firma zdecydowała więc, że MIUI 10 będzie ostatnim systemem operacyjnym, w którym będzie mówić o prędkości animacji.

Zobacz też: Galaxy Note11 i Galaxy S11 mogą nigdy się nie pojawić. Samsung ma inne plany

To prowadzi nas do nadchodzącego systemu operacyjnego MIUI 11. Zespół za niego odpowiedzialny skoncentrował się na tym, aby animacje były nieco wolniejsze i tym samym wzbogaciły się w szczegóły. Dodajł, że szybsze i płynniejsze animacje poprawiają komfort pracy z systemem operacyjnym. Dyrektor generalny Xiaomi Lei Jun przekazał swój post na mediach społecznościowych kilka godzin później, mówiąc, że nawet on był zaskoczony animacjami na MIUI 11. Niestety, Xiaofan dodaje, że nie usłyszymy zbyt wiele o animacjach na MIUI 11 w przyszłym tygodniu z powodu ograniczeń czasowych. Będziemy więc musieli doświadczyć tego w prawdziwym życiu.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x