Redmi K20 Pro Exclusive Edition zostanie zaprezentowany już jutro. Według wczorajszych informacji jedyną zmianą względem wersji podstawowej miał być układ Snapdragon 855 Plus. Było to dość rozczarowujące, ponieważ taka zmiana wnosi niewiele, nawet dla wymagającego użytkownika. Okazuje się jednak, że będziemy mieli do czynienia ze znacznie ciekawszą konstrukcją, niż początkowo zakładano.

Poprawiony Redmi K20 Pro

Poprawiony Redmi K20 Pro

Dzisiaj pojawiło się więcej szczegółów na jego temat. Zdradzają one, że będzie to coś więcej niż tylko nowy procesor. Przede wszystkim dostaniemy bogatsze warianty pamięci. Redmi K20 Pro Exclusive Edition będzie oferował 12 GB RAM oraz 512 GB pamięci wewnętrznej. To jednak wciąż nie jest główny atut tego urządzenia. Będzie to bowiem pierwszy flagowy smartfon z aparatem 64 Mpix. Najprawdopodobniej będzie to moduł Samsung GW1 ISOCELL znany między innymi z Redmi Note 8 Pro. Oczywiście zastosowanie modułu aparatu ze średniaka może być dość negatywnie postrzegane we flagowym smartfonie.

Zobacz też: Najnowsza aktualizacja Windows 10 zepsuła więcej, niż początkowo sądziliśmy

Inne, potwierdzone funkcje to NFC, które wciąż jest rzadkością w smartfonach Xiaomi. Smartfon ma oferować także dźwięk w jakości Hi-Fi. Nie wiadomo jednak, czy chodzi tu o wyjście słuchawkowe, czy zastosowano znacznie lepsze głośniku. Zaskoczeniem nie jest także obecność portu USB-C, który staje się powoli standardem u chińskiego giganta. Co ciekawe grafika wskazuje na obecność aparatu 48 Mpix. Jest to dość ciekawa kwestia, ponieważ przeczy to powyższym informacjom. Wszystkiego jednak dowiemy się już jutro, w dniu premiery.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.