Uber koronawirus

Przy pomocy Twojego smartfona Uber wykryje, czy uczestniczyłeś w wypadku

Newsy

Uber to popularna aplikacja, dzięki której powrót do domu z imprezy czy dojazd do pracy staje się banalnie prosty – wystarczy zamówić przejazd za pośrednictwem smartfona, a od razu poznamy koszt podróży (zazwyczaj znacznie niższy niż u konkurencji) i przewidywany czas dojazdu kierowcy. Nie dziwi mnie zatem fakt, że tak chętnie korzystamy z tego programu. Teraz, po kilku latach od oficjalnego startu usługi, firma postanowiła bardziej zadbać o zwiększone bezpieczeństwo klientów. Już wkrótce nasz smartfon będzie automatycznie wykrywał, czy uczestniczyliśmy w wypadku drogowym.

Uber wykryje, czy samochód miał wypadek i ułatwi wezwanie pomocy

Uber bezpieczeństwo

Jak podaje portal The Verge, usługa RideCheck, która wykorzystuje lokalizację GPS, żyroskop i akcelerometr do sprawdzania bezpieczeństwa użytkowników podczas jazdy jest już aktywna w Stanach Zjednoczonych. System do wykrywania wypadków lub podejrzanie długich postojów używa smartfonów wszystkich osób znajdujących się w pojeździe, w tym urządzenia kierowcy. W przypadku, gdy zarejestrowane zostanie niebezpieczne zdarzenie na ekranie użytkownika, wyświetlonych zostanie kilka opcji, takich jak „Wszystko jest OK” lub „Zadzwoń na numer alarmowy”. Uber podaje, że usługa RideCheck korzysta z nauczania maszynowego, by odróżnić faktyczne wypadki od np. upadku smartfona na ziemię.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: LG prezentuje nowy tablet ze… starym procesorem.

W tym momencie nowa funkcja Ubera działa wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, jednak firma podaje, że już wkrótce usługa trafi również do innych krajów. Co o niej sądzicie? Czy uważacie, że to dobry ruch ze strony korporacji? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x