Szybkie bezprzewodowe ładowanie od Oppo

Oppo rzuca rękawice Xiaomi w kwestii bezprzewodowego ładowania

Newsy

Xiaomi jakiś czas temu zaprezentowało technologię szybkiego, bezprzewodowego ładowania. Jego parametry umożliwiają ładowanie smartfonów z mocą aż do 30 W. Jest to pierwsza firma mogąca się pochwalić takimi parametrami. Jednak niejedyna. Oppo postanowiło rzucić Xiaomi wyzwanie, Szybkie ładowanie od tej firmy, mimo że również oferuje podobną moc, jest jednak wolniejsze.

Szybkie, bezprzewodowe ładowanie od Oppo

Szybkie bezprzewodowe ładowanie od Oppo

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Według deklaracji Xiaomi technologia Mi Charge Turbo pozwala naładować smartfon z baterią 4000 mAh do pełna w 69 minut. Jeśli chodzi o Oppo, to jego Wireless VOOC Flash Charge ma identyczne urządzenie naładować w 80 minut. Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku 30 W to maksymalna moc, osiągana jedynie przy pustej baterii. Możliwe więc, że rozwiązanie Xiaomi oferuje niższe spadki mocy ładowania w jego trakcie. Wróćmy jednak do rozwiązania Oppo. Na maksymalną moc 30 W składa się prąd o natężeniu do 1,5 A i napięcie do 20 V. Oznacza to, że Oppo zdecydowało się na znacznie bezpieczniejsze dla sprzętu podnoszenie napięcia.

Zobacz też: Poznaliśmy aż trzy daty premiery serii OnePlus 7T

Szybkie ładowanie bezprzewodowe to jednak niejedyna dziedzina, w której Oppo postanowiło się rozwijać. Technologie ładowania przewodowego także robią wrażenie. Owszem, są firmy jak na przykład Vivo, które mogą pochwalić się technologią oferującą do 120 W mocy ładowania. Moc do 65 W od Oppo nie robi aż tak wielkiego wrażenia. Warto jednak podkreślić, że w przeciwieństwie do Vivo Oppo planuje wypuścić już niedługo smartfon obsługujący taką technologię. Będzie nim oczywiście Oppo Reno Ace, którego naładujemy w mniej niż 30 minut.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x