Z racji, że nowoczesne technologie tyczą się już naprawdę bardzo wielu rynków, tak motoryzacja tym bardziej nie może być nam obca. Niedawno mogliście się dowiedzieć, że Volkswagen opracowuje własny system operacyjny, a w ramach projektu Jacquard wspomniałem, iż wszystko może być smart, jeśli tylko łączy się z aplikacją na smartfony. Sprytnie łącząc te dwa tematy poznajemy Nokian Tyres Intuitu, czyli system cyfrowego monitorowania opon. Tak, jest dedykowany program, więc oto przed wami smartopony!

Nokian Tyres Intuitu — monitoruj swoje opony na smartfonie

Nokian Tyres Intuitu

Tymczasem bardziej na poważnie – szybciej sprawdzimy powiadomienie na telefonie, aniżeli ciśnienie w oponach. Oczywiście w nowych samochodach można znaleźć odpowiednie czujniki, ale dzisiaj wystarczy kupić odpowiednie opony. Toni Silfverberg, kierownik ds. sprzedaży i marketingu Nokian Tyres mówi wprost, że celem było stworzenie rozwiązania typu plug & play. Jak możecie zobaczyć na grafikach, na dzień dobry do oferty trafiają opony do zastosoań rolniczych i budowlanych, ale z czasem całe portfolio zostanie wyposażone w omawianą technologię. W ten sposób można gromadzić informacje na temat ciśnienia powietrza i temperaturze, co właśnie we wspomnianych segmentach możę mieć kluczowe znaczenie.

Nokian Tyres Intuitu

Wszystko jest możliwe za sprawą Internetu rzeczy i tutaj pojawiają się dodatkowe korzyści. Z racji, że mówimy o swego rodzaju inteligentnych oponach, to zarejestrowanie ich sprawi, iż klienci otrzymają dodatkowy rok gwarancji.

Zobacz też: Realme XT atakuje średnią półkę.

Jednak jeśli już wybieracie się do sklepów, to musicie uzbroić się w cierpliwość. Technologian Nokian Tyres Intuitu zostanie oficjalnie zaprezentowana zgromadzonym na targach Agritechnica w listopadzie 2019 roku, a do sprzedaży trafi w 2020 roku. Naturalnie firma zapowiada dalszy rozwój tego rozwiązania i omawia między innymi pomiar zużycia opon, a także integracje z oprogramowaniem pojazdów.

Źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.