ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei liderem Wi-Fi 6

Już wkrótce skorzystamy z szybszego internetu. Przed Wami WiFi 6

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Myślę, że nie skłamię, jeśli stwierdzę, że każdy z nas korzysta z sieci Wi-Fi. Nie ważne czy w domu, na przystanku autobusowym czy w pracy – technologia ta jest powszechna i używamy jej do celów zawodowych lub rozrywkowych. Myślę, że ucieszy Was zatem fakt, że nadchodzi nowe, jeszcze szybsze Wi-Fi (z dużo lepszą nazwą). Dzisiejszą datę możemy bowiem uznać za oficjalną premierę standardu WiFi 6.

Organizacja Wi-Fi Alliance rozpoczęła certyfikację pierwszych urządzeń

Co dla użytkowników oznacza wyżej wspomniana certyfikacja? Przede wszystkim ciekawsze urządzenia – już wkrótce na sklepowych półkach powinny zacząć pojawiać się produkty z charakterystycznym, nowym logo Wi-Fi. Warto wspomnieć jednak, że pierwsze produkty, które wspierają ten standard, istnieją już na rynku; są to m.in. routery firm takich jak Netgear, TP-Link i Asus czy smartfony Samsung Galaxy S10 lub iPhone 11. Wytłumaczmy jednak, dlaczego technologia WiFi 6 jest ciekawa także dla zwykłych użytkowników.

Zobacz też: Oppo A9s ma mocne cechy w rywalizacji z konkurencją.

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od zwiększonej szybkości przesyłu danych – ta skoczy z 3.5 Gb/s do 9.6 Gb/s. Takie wartości zauważymy oczywiście wyłącznie na papierze, jednak różnica powinna być odczuwalna, szczególnie w miejscach, gdzie wiele osób lub urządzeń korzysta z sieci w tym samym czasie. Nie powinniśmy zapomnieć również o nieco mniejszych poprawkach, w tym m.in. o zwiększonym bezpieczeństwie przesyłu danych.

A co Wy sądzicie o wspomnianych wyżej zmianach? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Wi-Fi Alliance

Sprawdź najnowsze wpisy