Toshiba_Thrive
Toshiba Thrive jest jednym z kilku high-endowych tabletów z systemem Android Honeycomb, jakie są dostępne na rynku. Zainteresowanie tym urządzeniem jest całkiem duże – również w Polsce. Teraz już oficjalnie wiadomo, że tablet Toshiby będzie dostępny również w kraju nad Wisłą.

Parametry techniczne Toshiby Thrive stawiają urządzenie w czołówce kategorii najlepszych tabletów z systemem Android. Japońska firma zdecydowała się na zastosowanie 10-calowego ekranu o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli i dwurdzeniowego procesora Tegra 2 o mocy 1 GHz. Pojemność pamięci RAM wynosi 1 GB.

Cena urządzenia jest uzależniona od wariantu, na jaki użytkownik się zdecyduje – może to być wersja z 8, 16 lub 32 GB wbudowanej pamięci. Ceny zaczynają się od 429 dolarów za najmniejszą wersję. Modele oferowane aktualnie w przedsprzedaży wyposażone są tylko w moduł WiFi – o wersji WiFi + 3G na razie nic nie wiadomo.

Osoby, które obawiały się czy to urządzenie będzie dostępne również w Polsce mogą być spokojne – polski oddział firmy Toshiba potwierdził chęć wprowadzenia tego tabletu do swojej oferty. W dość lakonicznym komunikacie zabrakło informacji co do ceny Thrive w Polsce. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że cena tabletu będzie bardzo zbliżona do konkurencyjnego Asusa Eee Pad Transformera.

źródło: własne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula