ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung galaxy k zoom

Samsung Galaxy K Zoom oficjalnie – hybryda aparatu i smartfonu od Koreańczyków otwiera nową serię Galaxy

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung galaxy k zoom 12

Zgodnie ze wcześniejszymi prognozami, plotkami i wszelkimi różnymi ujawnionymi informacjami, dzisiaj Samsung przedstawił pierwsze urządzenie, które otwiera nową rodzinę modeli oznaczoną literką „K”. Pierwszym przedstawicielem tej serii jest niejako odmiana Galaxy S5.

Galaxy K Zoom, bo o nim w głównej mierze jest mowa to bezpośredni następca Galaxy S4 Zoom, czyli hybrydy aparatu i smartfonu. Samsung jednak postanowił odłączyć ten model od serii „S” na rzecz „K”. Jednak jaki w tym jest cel? Być może Koreańczycy stworzyli nową rodzinę telefonów właśnie w celu pakowania odmian flagowego smartfonu do jednego worka, gdyż według wszelkich zapowiedzi Galaxy KQ ma być wersja premium Galaxy S5. Jednak wróćmy do głównego bohatera, który tak naprawdę teraz ujawnił się nam w Singapurze i muzeum designu Red Dot – stąd we wczorajszej zapowiedzi to miejsce.

samsung Galaxy k zoom 123

Specyfikacja najnowszej hybrydy Samsunga potwierdziła się ze wcześniejszymi przypuszczeniami, czyli wewnątrz urządzenia znajdziemy:

  • 4,8-calowy wyświetlacz SAMOLED (1280×720);
  • Układ Exynos 5 Hexa znany z Note’a 3 Neo (4x 1,3 GHz i 2x 1,7 GHz);
  • 2 GB RAM;
  • 8 GB wbudowanej pamięci (+ slot na kartę pamięci do 64 GB);
  • Android 4.4 KitKat z Touchiwz.

Jednak najważniejszym elementem ze specyfikacji jest aparat Galaxy K Zoom, który w tym modelu stanowi matryca 20,7 MPx (BSI CMOS) o wielkości 1/2.3”. Apertura waha się od F3.1 do F6.3 w zależności od przybliżenia optycznego (do 10x). Oczywiście nie mogło zabraknąć optycznej stabilizacji obrazu oraz zestawu doświetlającego w postaci lampy ksenonowej oraz diody LED. Także oprogramowanie zawiera mnóstwo przeróżnych dodatków, wśród których między innymi możemy ustawić powiadomienie, które zostanie uruchomione jeżeli podczas robienia tzw. „selfie” nasza twarz pojawi się w pełni w kadrze.

samsung Galaxy k zoom 1234

Oficjalnie w sprzedaży Samsung Galaxy K Zoom pojawi się w maju i tradycyjnie cena tego urządzenia pozostaje wciąż tajemnicą.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy