Projekt Jacquard, czyli Google przypomina o inteligentnych ubraniach

Newsy

Mogłoby się wydawać, że dzisiaj wszystko może mieć swój inteligentny odpowiednik. W końcu wystarczy dodać obsługę bezprzewodową i odpowiednią aplikację na smartfony. Jednak inteligentne ubrania? Niegdyś Samsung w ramach żartu promaaprillisowego pokazał inteligentny pasek, który dosyć szybko został podłamany w realnej formie, ale to był jeden strzał. Google woli przygotowywać uniwersalne projekty i Jacquard takim właśnie jest. Nie jest to kompletna nowość, bo sam pomysł powstał w 2015 roku, ale dzisiaj ponownie przypomina o sobie w ramach dedykowanego chipu, który możecie zobaczyć powyżej.

Projekt Jacquard od Google ma zamienić Twoje ubrania w inteligentne wersje

W 2017 roku pojawiła się pierwsza kurtka, która była kompatybilna z projektem Google i jej inteligencja sprowadzała się do tego, że oczywiście mogliśmy ja sparować z urządzeniem mobilnym i kontrolować między innymi muzykę oraz połączenia poprzez odpowiednie gesty na ramieniu. W takim razie, skąd plecak powyżej? Kurtka jest już niedostępna, a wspomniany chip jest właśnie dedykowany do tego plecaka jako pierwszego inteligentnego produktu kompatybilnego z Jacquard. Saint Laurent Cite-e Backpack kosztuje niecałe 1000 dolarów, czyli blisko 4000 złotych, więc nie jest to tani produkt. Jednak Google zapowiada, że jeszcze w tym roku pojawia się propozycje tańsze i mniej luksusowe.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: Lista gier ze wsparciem do obsługi ponad 60 klatek na sekundę przygotowana przez Asusa.

Wraz z pokazaniem nowego sprzętu pojawiła się dedykowana aplikacją w Sklepie Play. Jacquard naturalnie musi zostać jeszcze dopracowany. Niemniej widać już światełko w tunelu, gdyż wspomniana kurtka, która też nie była tania, to mogliście już wyprać maksymalnie 10 razy. Dlatego rozwój widać, ale czy w ogóle jesteście zainteresowani taką formą inteligentnych ubrań?

Źródło: Android Police






Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x