Needlefish ma szansę stać się największą niespodzianką Google w ramach serii Pixel 4

Łukasz Pająk Newsy 2019-09-15

Może już nieco narzekam, ale polityka zapowiadania swoich smartfonów przez Google kompletnie do mnie nie trafia. Firma po prostu udaje, że nic się nie dzieje, podczas gdy w Sieci pojawia się wszystko z pewnymi ograniczeniami, które Amerykanie zostawiają na ostateczną konferencję. Niby jest w tym sens, ale czemu nie można oficjalnie o tym informować, jak o wyglądzie Pixela 4, czy też pojawieniu się projektu Soli? Nie uwierzę, że Google nie zgodziło się na recenzję Pixela po premierze iPhone’a. Niemniej nadal są tradycyjne plotki, które teoretycznie mogą napsuć plany Amerykanów i jest nim Needlefish, który pojawił się w najnowszej aplikacji aparatu Google.

Google może szykować trzeciego smartfona – Pixel 4a to Needlefish?

Pixel 4a needlefish Google aparat

Powyższa część kodu pochodzi właśnie z aplikacji aparatu Google i widoczna funkcja ma bardzo proste zadanie, czyli sprawdzenie, czy mamy do czynienia z Pixelem z 2019 roku. Firma od dawna wewnętrznie nazywa swoje produkty po stworzeniach morskich i tym sposobem Coral oraz Flame to Pixel 4 i Pixel 4 XL. Czym jest Needlefish? To właśnie zagadka i potencjalna niespodzianka, którą może nas Google jeszcze zaskoczyć. Niektórzy mogą podejrzewać, że to Pixel 3a, ale ten, mimo że zaprezentowany w tym roku, to należy do zeszłorocznej serii i reprezentanci to Sargo oraz Bonito. Oryginalnie Google podobno planowało wydać tańsze modele równolegle z flagowymi propozycjami. Być może w tym roku to już się uda.

Zobacz też: Ciemny motyw trafił do Sklepu Play.

Tylko nadal można mieć pewne wątpliwości. Czemu miałby pojawić się tylko jeden Pixel 4a? Zabraknie odmiany XL? Dlatego możliwości jest zdecydowanie więcej – być może pojawi się nowy tablet, może ujrzymy zegarek z aparatem? Równie dobrze może się okazać, że to anulowane urządzenie, jak to miało miejsce w ramach serii Pixel 2, kiedy to XL miał być stworzony przez HTC, a ostatecznie jego produkcją zajęło się LG, więc propozycja Tajwanczyków została w formie pamiątki w kodzie aplikacji.

Źródło: 9to5Google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x