Huawei czeka, aż USA podejmie negocjacje

Huawei chce się podzielić technologią 5G z amerykańskimi firmami

Newsy

W trakcie wojny handlowej między USA a Chinami Huawei jest firmą, która znalazła się w samym centrum walki. Dyrektor ds. bezpieczeństwa Huawei powiedział ostatnio, że Stany Zjednoczone muszą porozmawiać z firmą w sprawie chińskiego porozumienia handlowego.

Licencja na 5G dla firm USA od Huawei

5G dla firm USA od Huawei

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Zhengfei Ren dyrektor generalny i założyciel Huawei zaproponował administracji Trumpa pewne rozwiązanie, aby rozwiązać problem między Waszyngtonem a firmą. W wywiadzie dla New York Timesa powiedział, że producent jest otwarty na licencjonowanie swojej technologii 5G dla firm amerykańskich. Zaproponowana oferta zasadniczo pozwoliłaby Stanom Zjednoczonym na wzięcie udziału w wyścigu o supremację 5G.

Jesteśmy otwarci na dzielenie się naszymi technologiami i technikami 5G z firmami amerykańskimi, tak aby mogły one budować swój własny przemysł 5G. To stworzyłoby zrównoważoną sytuację pomiędzy Chinami, USA i Europą.

— powiedział.

Zobacz też: Android 10 na Xiaomi Mi 9T pojawi się wcześniej, niż się spodziewaliśmy

Dodał również, że amerykańskie firmy będą mogły modyfikować kod oprogramowania dowolnego sprzętu 5G Huawei, a nawet zmieniać go i używać własnego według własnego uznania. Dzięki takiej umowie amerykańscy licencjobiorcy będą mogli sprzedawać swój sprzęt 5G w oparciu o własność intelektualną Huawei w dowolnym miejscu na świecie, z wyjątkiem Chin, powiedział Ren. Rynek 5G jest obecnie zdominowany przez cztery firmy. Należą do nich Huawei i ZTE z Chin, Ericsson ze Szwecji i Nokia z Finlandii. Obecnie stosowanie sprzętu Huawei jest zakazane w sieciach amerykańskich. Według stanowiska USA ze względu na obawy, że może on być wykorzystywany przez rząd chiński jako metoda szpiegowania. Kolejnym zarzutem jest możliwość zakłócania funkcjonowania systemów telekomunikacyjnych w Stanach. Obecnie nie ma amerykańskiego producenta sprzętu 5G. Jednakże, aby tak się stało, rząd chiński musiałby zatwierdzić umowę. Okaże się, czy rząd chiński jest na pokładzie, aby zobaczyć najcenniejsze aktywa swojej najcenniejszej firmy technologicznej w rękach Stanów Zjednoczonych.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x