Xiaomi niedawno wprowadzone na rynek Redmi Note 8 Pro ma jedną, dość kontrowersyjną cechę. Firma zdecydowała się na zastosowanie nowego procesora MediaTek Helio G90T, zamiast wypróbowanego i przetestowanego procesora od Qualcomma. Głównym zarzutem wobec układów tajwańskiej firmy jest słabe wsparcie i brak upublicznionych źródeł jądra. To budzi duże obawy sporej grupy osób zainteresowanych tym smartfonem. Samo Xiaomi także jest świadome tego problemu. Dlatego też zdecydowało się na dość niespodziewany krok.

Redmi Note 8 Pro kod źródłowy

Redmi Note 8 Pro kod źródłowy

Xiaomi oficjalnie wydało źródło jądra dla Android Pie dla Redmi Note 8 Pro. Tym samym skutecznie zaradziło ogromnej części problemu z układami MediaTek. W ten sposób firma w znacznym stopniu zwiększyła długość życia tego smartfona. Dodatkowo pozwoli to jej przekonać wielu klientów do zakupu Redmi Note 8 Pro. Warto tu jednak zaznaczyć, że smartfon i tak może się pochwalić wręcz wyśmienitym początkiem sprzedaży. Wraz z wydaniem tych źródeł jądra, możemy spodziewać się pracy nad nieoficjalnymi wersjami systemu dla Redmi Note 8 Pro.

Zobacz też: Twitter pracuje nad trybem ciemnym dedykowanym ekranom OLED

Niestety, zawsze znajdzie się jakieś ale… Tak jest i w tym przypadku. Otóż jest jednak pewien problem. Obecnie dostępne źródła jądra nie są kompletne, ponieważ brakuje im firmware na ekranie dotykowym. Xiaomi nie ogłosiła oficjalnie, że te źródła jądra zostały wydane, więc jest możliwe, że są one nadal w trakcie przesyłania kompletnych źródeł. Miejmy nadzieję,  że to prawda i już wkrótce dostaniemy wszystko, co jest nam niezbędne.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.