Intel wykorzysta AI podczas Igrzysk Olimpijskich

Intel wykorzysta AI, żeby dać nam podgląd na stan zawodników podczas Igrzysk Olimpijskich

Newsy

Igrzyska Olimpijskie w Tokio mają być bardziej zaawansowane technologicznie niż jakiekolwiek wcześniej. Toyota zaprezentowała ostatnio linię inteligentnych robotów olimpijskich — w tym robotów dostarczających żywność, sprzęt promowy i inne. Same medale mają być wykonane z telefonów, a raczej kruszcu z nich wydobytych. Intel także nie pozostaje w tej sprawie bierny.

Intel wykorzysta AI podczas Igrzysk Olimpijskich

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

W trakcie zawodów producent układów scalonych planuje wykorzystanie szeregu aparatów fotograficznych, algorytmów i technologii 3D Athlete Tracking (3DAT) w celu zebrania szczegółowych na temat zawodników. Będą one następnie nakładane na transmisje na żywo i nagrane z wydarzenia, aby widzowie mogli się nimi nacieszyć. Firma Intel nie podała wielu konkretnych przykładów informacji, które mogą pojawić się na ekranie, ale szczegóły takie jak prędkość i pozycja zawodnika w wyścigu są potwierdzone. Technologia 3DAT firmy Intel działa w oparciu o komputerowe modele wizji i sztucznej inteligencji. Żeby uchwycić formę i ruch sportowców i zastosować algorytmy szacowania. Dane uzyskane z tych procesów są następnie wykorzystywane do analizy biomechaniki ruchów zawodników.

Zobacz też: Dostęp do zaawansowanych opcji w Zdjęciach Google stał się znacznie prostszy

Intel wydaje się dość podekscytowany tą technologią. Jednak nie jest to wszystko, co firma ma do zaoferowania na Igrzyskach Olimpijskich. Intel planuje również współpracę z MKOl w zakresie systemów szkoleniowych VR dla personelu olimpijskiego. Co więcej, Niebiescy obiecują, że te ogłoszenia są tylko pierwszymi z wielu. Firma zamierza być znacznie bardziej zaangażowana w Igrzyska w tym roku niż w przeszłości. Nie wiadomo jednak, co to oznacza dla widzów.

Źródło: TechSpot


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x