Honor to submarka Huaweia, która na świecie radzi sobie coraz lepiej. Nawet w naszym kraju ma już bardzo ugruntowaną pozycję, a Polacy bardzo chętnie sięgają po jego produkty. Teraz firma pochwaliła się, że zdominowała bardzo duży i ważny rynek.

Honor numerem jeden na ważnym rynku

Honor 20 Pro

Zhao Ming, prezes Honora pochwalił się na chińskiej platformie mikroblogowej Weibo, że firma zdominowała bardzo duży rynek. Jaki? Ano rosyjski, gdzie smartfony Honora są aktualnie najczęściej wybierane spośród wszystkich marek. Niestety Ming nie zdradził dokładnego udziału firmy w rynku – poinformował tylko, że Honor jest tam numerem jeden.

Zobacz także: iPhone 11 to najbardziej opłacalny smartfon Apple od lat

W opublikowanym przez siebie poście, prezes dodał, że dominacja Honora na rynku rosyjskim jest wynikiem świetnych smartfonów oferowanych w świetnych cenach. Wspomniał także, że aktualnie najlepiej sprzedającymi się urządzeniami firmy w Rosji są Honor 20 i Honor 20 Pro. Nie chcę wyjść na pesymistę, ale biorąc pod uwagę fakt, że Huawei ma teraz ogromne problemy, tak dobra passa może wkrótce się skończyć. Gdy firma zacznie wydawać smartfony na Androidzie bez aplikacji i usług Google, ciężko przewidzieć, czy Honor nadal utrzyma się na pierwszym miejscu we wspomnianym kraju (i zresztą gdziekolwiek indziej). Niemniej jednak firma ma się obecnie z czego cieszyć, a całość jest ogromnym osiągnięciem – Rosja to w końcu gigantyczny rynek. Co przyniesie przyszłość, pożyjemy, zobaczymy.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.