Wśród wojny handlowej między USA a Chinami, Huawei jest celem Stanów Zjednoczonych. Amerykanie traktują firmą jak kozła ofiarnego, aby mieć przewagę w procesie zawierania transakcji. Wojna handlowa, która trwa od kilku ostatnich miesięcy, nie przyniosła większych postępów w osiąganiu porozumienia. Huawei na początku przyjmował bierną postawę i był chętny do współpracy. To jednak nie przyniosło większych rezultatów, dlatego firma zaczęła być bardziej agresywna. Jakiś czas temu chiński gigant technologiczny przygotował długą listę zarzutów wobec rządów USA.

Huawei czeka, aż USA podejmie negocjacje

Huawei czeka, aż USA podejmie negocjacje

Dyrektor ds. bezpieczeństwa Huawei Technologies Co. Andy Purdy powiedział, że aby osiągnąć porozumienie w wojnie handlowej między USA a Chinami, Stany Zjednoczone będą musiały prowadzić rozmowy z firmą.

Czy mogę sobie wyobrazić transakcję handlową, w której rząd USA nie zgadza się z nami rozmawiać? Nie, nie mogę.

Powiedział również, że działania władz USA bardziej szkodzą amerykańskim firmom i pracownikom niż firmie Huawei. Dodał, że wydała ona 11 miliardów dolarów na dostawy do USA w zeszłym roku, a około 40 tysięcy miejsc pracy w USA zależy od jej działalności. Purdy powiedział dalej, że Huawei chce przejrzystych mechanizmów do oceny swojego sprzętu i sprzętu konkurencji.

Nie prosimy o pozwolenie na sprzedaż bez żadnej kontroli. Wierzymy, że każdy musi mieć kontrolę.

— Powiedział.

Zobacz też: Nowości od Apple — poznaj wszystkie premiery i zapowiedzi

Administracja Trumpa umieściła Huawei na Liście Podmiotów poprzez zarządzenie, które zabraniało chińskiemu gigantowi korzystania z jakiegokolwiek sprzętu i oprogramowania amerykańskich firm. To zasadniczo odcięło Huawei od dostępu do istotnych dostaw, takich jak układy Qualcomma i usługi Google. Nie jest jednak prawdą, że Huawei stracił dostęp do Androida. Wraz z zakazaniem sprzętów Huawei w swoim kraju, Stany Zjednoczone wzywają również inne kraje i firmy do odrzucenia technologii giganta z Państwa Środka w sieciach bezprzewodowych następnej generacji. Powołują się przy tym na zagrożenie bezpieczeństwa narodowego, nie przedstawiając żadnych dowodów na te zarzuty. Huawei z drugiej strony zaprzeczył wszelkim nadużyciom i nawet oskarżył Stany Zjednoczone o wyróżnienie go z powodów politycznych.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.