ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Galaxy KQ jako wersja premium Galaxy S5 już w przyszłym miesiącu?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
Samsung-Logo-820x458

Po prezentacji Galaxy S5 poczuliśmy pewien niedosyt. Jak co roku miało być coś więcej, plotki opiewały na pewnego rodzaju prawdziwą ewolucję, a dostaliśmy niewiele lepszy model. Taki ruch sprawił, że jeszcze bardziej możemy być przekonani, że niebawem Samsung pokaże ulepszoną wersję swojego, obecnie, flagowego smartfonu.

Od dłuższego czasu możecie czytać przeróżne informacje na naszym portalu mówiące o wersji premium Galaxy S5, która miałaby pojawić się jako S5 Prime. Teraz możemy to niejako zdementować i ukierunkować zainteresowanych w inną stronę. Jutro Samsung przedstawi nową serię smartfonów ukrytą pod literką „K”. Pierwszym przedstawicielem z pewnością będzie następca Galaxy S4 Zoom, czyli K Zoom. Azjatyckie media twierdzą, że kolejną propozycją Koreańczyków dla tej rodziny urządzeń będzie model Galaxy KQ, a więc właśnie ulepszona wersja Galaxy S5 posiadająca 5,2-calowy wyświetlacz QHD i zapewne obudowę wykonaną z bardziej szlachetnych od tworzywa sztucznego materiałów. Zagadką w tym modelu jest, a raczej są układy, w które Samsung postanowi wyposażyć Galaxy KQ. Z pewnością jednym z nich może być najnowszy autorski Exynos 5430, a drugi tradycyjnie będzie pochodził od Qualcomma i próżno spodziewać się Snapdragona 805.

Kolejna ujawnioną informacją przez to samo źródło jest data premiery. O ile nie znamy terminu prezentacji LG G3, a więc teoretycznie głównego rywala to ulepszona wersja Galaxy S5 najprawdopodobniej ujrzy światło dzienne już w czerwcu.

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy